» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Mayıs’ta 30 Bin Öğretmen Ataması

A+  A- Mayıs’ta 30 Bin Öğretmen Ataması

Mayıs’ta atama yapılacak mı? 30 bin öğretmen ataması beklentisi… Maliye Bakanlığı öğretmen alımlarına izin verecek mi? En az kaç öğretmen alınacak? Açıklamayı kim, ne zaman yapacak?

Yüzbinlerce öğretmenin dört gözle beklediği açıklamanın bir kaç gün içerisinde Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu tarafından yapılacağı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Mayıs sonunda en az 20 bin öğretmenin alınması planlanıyor.

İşte öğretmen alımına yönelik bazı ayrıntılar;

Kadrolu mu Sözleşmeli mi?

Maliye Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı çevrelerinden alınan bilgiye göre Mayıs atamasında 20 bin civarında öğretmen alınması planlanıyor. Bu rakam 25 bine de çıkabilir.

Öğretmen alımlarının kadrolu olacağı ve boşalan sözleşmeli kadrolara da daha sonra, tıpkı önceki alımlarda olduğu gibi sözleşmeli öğretmen alınacağı belirtiliyor…

Ağustos Atamasından Farklı mı?

1 2 3

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 14 Nisan 2011 tarihinde eklenmiştir. "Mayıs’ta 30 Bin Öğretmen Ataması" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
9