MCAFEE BİNLERCE BİLGİSAYARI ÇÖKERTTİ

Adı güvenilir antivirüs programları arasında geçen McAfee’nin şanına leke sürüldü. Dün akşam saatlerinde bilgisayarına McAfee kurulu olan Windows XP kullanıcıları büyük bir şok yaşadı. Program internet üzerinden kendi kendisini güncelledikten sonra yüklü olduğu bilgisayarı otomatik olarak açıp kapamaya başladı. Daha doğrusu Windows açıldıktan hemen sonra otomatik olarak reset işlemi gerçekleştiriliyordu.

Aynı sorunu yaşayan kişi sayısı arttıkça olayın vehameti de ortaya çıktı. Aralarında Michigan Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin de bulunduğu pek çok kurumdaki binlerce bilgisayarın kullanılmaz hale geldiği anlaşıldı. Özellike sosyal ağlarda aynı sorunu yaşayan insanların mesajlaşlaşmaları sonucu problemin sanıldığından daha büyük olduğu ortaya çıktı.

Windows’a ait bir sistem dosyasını virüs sanarak silen McAfee’nin aldığı yoğun tepkilere yeteri kadar ciddiyetle cevap verip vermediği ise ayrı bir tartışma konusu yarattı.

Bilgisayarınız kendi kendine reset atmaya başladıysa önce hızlıca şu adımları yapmanız gerekiyor:

1- Başlat > Çalıştır’a gelip cmd yazın ve Enter’a basın.
2- Gelen ekrana shutdown -a yazın ve Enter’a basın.
(CNET TÜRKİYE)

2 thoughts on “MCAFEE BİNLERCE BİLGİSAYARI ÇÖKERTTİ

  1. Win 7 kullanıyorum. 2 gündür internete bağlanamıyorum. cepten internete girdiğimde mcafee sitesi yazılımı kaldırıp tekrar kurmamı öneriyor. Wın modemle internete girip aynı şeyleri iki kez yaptım yine bağlanamadım. ne yapacağımı şarırdım. mcafee destek sayfaları da çalışmıyor.

    1. Sorunu uzaktan teşhis etmek zor görünüyor. Öncelikle önerebileceğimiz 2 günden önceki bir güne sisteminizi geri yüklenemizdir. Geri yükleme 2 günden beri ortaya çıkan sorunu büyük ihtimalle sona erdirecektir. Eğer browserınızla herhangi bir başka antivirüs sitesine giremiyor ve çeşitli yönlendirme mesajları alıyorsanız sisteminize bulaşmış bir zararlı ihtimali düşünülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.