» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

MCAFEE BİNLERCE BİLGİSAYARI ÇÖKERTTİ

A+  A- MCAFEE BİNLERCE BİLGİSAYARI ÇÖKERTTİ

Adı güvenilir antivirüs programları arasında geçen McAfee’nin şanına leke sürüldü. Dün akşam saatlerinde bilgisayarına McAfee kurulu olan Windows XP kullanıcıları büyük bir şok yaşadı. Program internet üzerinden kendi kendisini güncelledikten sonra yüklü olduğu bilgisayarı otomatik olarak açıp kapamaya başladı. Daha doğrusu Windows açıldıktan hemen sonra otomatik olarak reset işlemi gerçekleştiriliyordu.

Aynı sorunu yaşayan kişi sayısı arttıkça olayın vehameti de ortaya çıktı. Aralarında Michigan Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin de bulunduğu pek çok kurumdaki binlerce bilgisayarın kullanılmaz hale geldiği anlaşıldı. Özellike sosyal ağlarda aynı sorunu yaşayan insanların mesajlaşlaşmaları sonucu problemin sanıldığından daha büyük olduğu ortaya çıktı.

Windows’a ait bir sistem dosyasını virüs sanarak silen McAfee’nin aldığı yoğun tepkilere yeteri kadar ciddiyetle cevap verip vermediği ise ayrı bir tartışma konusu yarattı.

Bilgisayarınız kendi kendine reset atmaya başladıysa önce hızlıca şu adımları yapmanız gerekiyor:

1- Başlat > Çalıştır’a gelip cmd yazın ve Enter’a basın.
2- Gelen ekrana shutdown -a yazın ve Enter’a basın.
(CNET TÜRKİYE)

Bu haber GÜNCEL, TEKNOLOJİ kategorisi altında 22 Nisan 2010 tarihinde eklenmiştir. "MCAFEE BİNLERCE BİLGİSAYARI ÇÖKERTTİ" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. Koysuren

    Win 7 kullanıyorum. 2 gündür internete bağlanamıyorum. cepten internete girdiğimde mcafee sitesi yazılımı kaldırıp tekrar kurmamı öneriyor. Wın modemle internete girip aynı şeyleri iki kez yaptım yine bağlanamadım. ne yapacağımı şarırdım. mcafee destek sayfaları da çalışmıyor.

    • Sorunu uzaktan teşhis etmek zor görünüyor. Öncelikle önerebileceğimiz 2 günden önceki bir güne sisteminizi geri yüklenemizdir. Geri yükleme 2 günden beri ortaya çıkan sorunu büyük ihtimalle sona erdirecektir. Eğer browserınızla herhangi bir başka antivirüs sitesine giremiyor ve çeşitli yönlendirme mesajları alıyorsanız sisteminize bulaşmış bir zararlı ihtimali düşünülebilir.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6