» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

MEB’TEN ARAPÇA AÇILIMI

A+  A- MEB’TEN ARAPÇA AÇILIMI

Milli Eğitim ilk ve ortaöğretimde seçmeli “Ermenice ve Arapça” dersi için harekete geçti. Arapça seçmeli ders kapsamına alınıyor. Sırada İbranice var…

Ermenistan ile ilişkilerin normalleştirilmesi için diplomatik ataklar sürerken, Milli Eğitim Bakanlığı da kolları sıvadı. MEB, Arapça ile birlikte Ermenice’nin de ilk ve ortaöğretim okullarında “seçmeli ders” olarak okutulması için çalışma başlattı.

Projeyi değerlendiren MEB’ten yetkili HABERTÜRK’e, “Yasakçı durumdan çıkıp, eğitimimizi dünya koşullarına uygun hale getirmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda Ermenice, Arapça, hatta İbraniceyle ilgili çalışma başlattık. Özel kurslar ya da seçmeli derslerle bu mümkün olabilir mi bakıyoruz” dedi.

2010-2011’DE MÜFREDATTA

Bakanlığın “henüz üzerinde çalışma yürüttüğü” proje Bakanlar Kurulu’nda kabul görürse 2010-2011 eğitim-öğretim yılında Arapça ve Ermenice seçmeli ders olarak müfredata girecek.

Kaynak: kamudanhaber
Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 29 Nisan 2010 tarihinde eklenmiştir. "MEB’TEN ARAPÇA AÇILIMI" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6