» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

MEB 12 Bin Öğretmen Ataması Yapacak

A+  A- MEB 12 Bin Öğretmen Ataması Yapacak

Meb 12 bin öğretmen atayacak. Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Milli Eğitim Bakanı ile görüştüklerini, 12 bin civarında öğretmen ataması için protokol imzalandığını açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik CNNTürk te yayınlanan 360 derece programında 12 bin atama olacağını söyledi.

12.000 Atama İmzadan Çıktı

Faruk Çelik ; “Ben, Devlet Personel Başkanlığı da bize bağlı olduğu için dün sayın Milli Eğitim Bakanımızın bu konuda yanılmıyorsam sözleşmeli tam şuanda hatırlamıyorum 12000 öğretmenle ilgili bir talebi oldu. Onu dün imzalardan çıkardık Sayın Milli Eğitim Bakanımız teferruatlı verir. İlave böyle bir imkan da şuan yürürlüğe giriyor.”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’le yaptıkları görüşmelerden sonra 12 bin civarında öğretmen ataması için protokol imzalandığını belirtti.

Öğretmen alımlarıyla ilgili diğer bilgilerin MEB tarafından duyurulacağını söyledi.

Memur Maaş Zammı

Çelik, “Memurlar zamlı maaşlarını ne zaman alacaklar?” sorusunu da “Yasa Meclis’e gidiyor. Tasarı yasalaşınca heyetler oluşacak ve bir ay içerisinde toplu sözleşme görüşmelerini tamamlamak zorundayız. Geriye dönük memurlarımızın zamlı maaşları tabii ki verilmiş olacak” diye cevaplandırdı.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 19 Ocak 2012 tarihinde eklenmiştir. "MEB 12 Bin Öğretmen Ataması Yapacak" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. 080_tds

  RT @Emineearslannn: 550 bin sağlıkçı atama beklerken sus payı 12 bin gerçekten helal olsun 👏

 1. hemsireicsesi

  RT @esrakekilli1: Bizler 30 bin atama beklerken, sizden resmi açıklama beklerken bir anda atamanın 12 bin olduğunu duyuyoruz. Siz böyle yap…

 1. pnarmeydn

  @drfahrettinkoca Ilk atamada 12 bin alim cok az bakanim. 1 senedir bekliyoruz. 2.atama da kisa bir sure icinde olur insallah.

 1. busetasbasi

  RT @_erdogancin: 12 bin sağlık personeli alımı gerçekleşiyor, atama bekleyen herkesin gözü aydın . #TeşekkürlerArasAli #saglikçalışanları…

 1. EryalcOzlem

  RT @anestezi5000: 550 bin sağlıkçıya 12 bin atama için #TeşekkürlerSnKoca

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3