MEB: “2 Bin 249 Eğitim Kurumu Kapatıldı”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 2 bin 249 eğitim kurumunun kapatıldığını belirtti. Bakan Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı bütçesine ilişkin yaptığı konuşmada, “Milli iradeye yönelik Fetullahçı Terör Örgütü 15 Temmuz darbe girişimini müteakip, bir daha böyle bir olayla milleti muhatap kılmamak için alınan tedbirler kapsamında, bu terör örgütüyle irtibatı, iltisakı ve aidiyeti tespit edilen bin 60 özel okul, 345 diğer özel öğretim kurumu, 844 özel öğrenci yurdu olmak üzere toplam 2 bin 249 kurum kapatılmıştır. Kapatılan bu özel okullarda öğrenim gören öğrencilerin mağdur olmaması için gerekli tedbirler alınarak, resmi ve özel okullara nakilleri sağlanmıştır” dedi.

“Toplam 2 bin 249 kurum kapatılmıştır”

Bakan Yılmaz, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 2 bin 249 kurumun kapatıldığını belirterek şunları söyledi:

“Milli iradeye yönelik Fettullahçı Terör Örgütü 15 Temmuz darbe girişimini müteakip, bir daha böyle bir olayla milleti muhatap kılmamak için alınan tedbirler kapsamında, bu terör örgütüyle irtibatı, iltisakı ve aidiyeti tespit edilen bin 60 özel okul, 345 diğer özel öğretim kurumu, 844 özel öğrenci yurdu olmak üzere toplam 2 bin 249 kurum kapatılmıştır. Kapatılan bu özel okullarda öğrenim gören öğrencilerin mağdur olmaması için gerekli tedbirler alınarak, resmi ve özel okullara nakilleri sağlanmıştır.”

10 Ekim tarihinde Bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarında görev yapmak üzere 18 bin 506 sözleşmeli öğretmenin atamasının yapıldığını söyleyen Yılmaz, “Atanan sözleşmeli öğretmenler sözleşmeleri süresinde bulundukları bölgede çalışmaya devam edeceklerdir. Bu atamalarla birlikte atama öncesi 885 bin 357 olan öğretmen sayımız 903 bin 863’e yükselmiştir.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.