» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

MEBBİS Hata Veriyor

A+  A- MEBBİS Hata Veriyor

Artık bir Milli Eğitim Bakanlığı klasiği haline gelen kendi takvimine uyamama davranışı, üzerine bir de “teknik yetersizlikler” eklenince katlanılamaz bir hal almakta.

Özür grubu yer değiştirme takvimindeki işlemleri büyük bir sabırsızlıkla bekleyen öğretmenler, Bakanlığın beklendiği gibi takvimine uyamaması yüzünden sıkıntı yaşadı.

Öğretmenler gün içerisinde yayınlanması gereken başvuru sayfasını ve kontenjanları gösteren listeyi uzun süre beklemek zorunda kaldı.

Kontenjan listesinin Personel MEB sayfasında yayımlanmasından sonra öğretmenlerin çilesi yine bitmedi.

Şimdi de başvuru işlemlerinin 2. basamağını tamamlamak isteyen öğretmenler, tercihlerin yapılacağı MEBBİS sayfasındaki sorunlarla boğuşmak zorunda kaldı.

MEBBİS sayfasında bir çok öğretmen çeşitli hatalar yüzünden işlem yapamaz hale geldi. Her atama, yer değiştirme ve tercih zamanında bu yükün altından kalkamayan MEBBİS sistemi, bugün de öğretmenleri şaşırtmadı.

2013 Ağustos Özür Durumu Kontenjanları haberimiz için tıklayınız.

MEBBİS HATA VERİYOR

MEBBİS’te hata ekranı yüzünden öğretmenler işlem yapamıyor. Bir yandan MEB’in verdiği takvim işlerken, öte yandan işlerin yürümesi için gerekli teknik imkanların öğretmenlere sunulamıyor olması öğretmenlerin sabrının taşmasına neden oluyor.

MEBBİS’te ki hatanın gün içerisinde giderileceği düşünülse de, bu sayfayı kullanacak öğretmen sayısı belliyken, hangi tarihlerde kaç kişinin sistem üzerinde işlem yapacağı ortadayken sistemlerin buna uygun hale getirilmemesi kafalarda soru işaretleri dooğmasına neden oluyor.

MEBBİS ÇALIŞMIYOR

Başvuru Yapmanız Mümkün Değildir. Aşağıdaki bilgilere göre kayıtlarınızın güncellenmesini sağlayınız !
Sistemde bir hata oluştu.Tekrar Giriş Yapınız.1 !Exception has been thrown by the target of an invocation.
Sistemde bir hata oluştu.Tekrar Giriş Yapınız.2 !Exception has been thrown by the target of an invocation.
Sistemde bir hata oluştu.Tekrar Giriş Yapınız.3 !Exception has been thrown by the target of an invocation.
Sistemde bir hata oluştu.Tekrar Giriş Yapınız.4 !Exception has been thrown by the target of an invocation.
Sistemde bir hata oluştu.Tekrar Giriş Yapınız.5 !Object reference not set to an instance of an object.

Öğretmenlerin bir kısmı bu hata ekranıyla karşılaşırken, bazı öğretmenler sayfaya ulaşarak işlemlerini yapabilmiş görünüyor.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvurular 12- 16 Ağustos 2013 tarihleri arasında kabul edilerek onaylanacak.
Tercihler ise 20-23 Ağustos 2013 tarihleri arasında yapılarak onaylanacak.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 21 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiştir. "MEBBİS Hata Veriyor" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
10