» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

MEB’den ‘Bahçeleri Düzenleyin’ Yazısı

A+  A- MEB’den ‘Bahçeleri Düzenleyin’ Yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı okul bahçelerinin düzenlenmesi yönünde bir yazı yayımladı. MEB’in valiliklere gönderdiği yazıda, okul bahçelerinin öğrencilerin fiziksel ve sosyal gelişimlerini destekleyecek şekilde düzenlenmesi istendi.

Milli Eğitim Bakanlığı ilk olarak 2012 yılında ‘Okullar Hayat Olsun Projesi’ kapsamında okul bahçelerinin düzenlemesi ile ilgili ilkeleri belirlemişti.

Tenis Kortu, Voleybol, Basketbol, Futbol Sahası…

Bakanlık söz konusu yazıyla okul bahçelerinde voleybol, basketbol, mini futbol sahası, tenis kortu vb. spor alanlarının oluşturulmasını istedi.

Öğrencilerin ruhsal ve fiziksel gelişimleri ile becerilerini artırmaya yönelik sportif, sanatsal ve kültürel aktivitelerin yerine getirilebileceği bu alanların ne şekilde hazırlanacağı konusunda ise net bir açıklama yapılmadı.

Milli Eğitim Bakanlığı okullarda spor ve ilgi alanları oluşturulurken özel idareler, belediyeler, STK’lar, hayırsever katkıları gibi çevre imkanlarının kullanılması gerektiğini belirtti.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 6 Aralık 2015 tarihinde eklenmiştir. "MEB’den ‘Bahçeleri Düzenleyin’ Yazısı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. umraniyebeltr

  Ümraniye Belediyesinden Engelsiz Okul Bahçesi > https://t.co/V22Aj3Q6EN @hasan_can https://t.co/mS5VIJhm9L

 1. AlperTasdelen06

  Siz hiç bu kadar güzel bir okul bahçesi gördünüz mü? Çankaya'daki bütün okulları yeniliyoruz... https://t.co/k61JtWVTOx

 1. Kahve_Bahcesi

  RT @Kahve_Bahcesi: Okul islamcı yeminle açıldı İstanbul'da bir özel okulda öğrencilere "Yaşasın İslam" ifadelerinin yer aldığı "İslam yemin…

 1. Kahve_Bahcesi

  RT @Kahve_Bahcesi: Dostlar imam hatipte görsün: 7 milyon liraya mal olan okul 45 öğrenciyle ‘yola çıktı’ https://t.co/zwKEsCV5Z6 … https://…

 1. kaptangustoali

  RT @ozer_akdemir: #İzmir de bir İlköğretim okulunun bahçesi. Küçükcük çocuklar öğle yemeklerini duvar dibinde yiyorlar. Okul müdürü "bana n…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7