» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

MEB’den Cemaate Özel Genelge

A+  A- MEB’den Cemaate Özel Genelge

Fethullah Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen “Kimse Yok Mu Derneği” ve yine cemaate yakınlığı ile bilinen Gonca Çocuk Dergisi “Kumbaram Dolsun Van’a Okul Olsun” adlı bir kampanya başlattı. Kampanya, Milli Eğitim Bakanlığının izni ile bütün okullarda cemaatçilerin kampanya yürütmesi ve afiş asmasına izin veriyor.

AKP Hükümeti deprem sonrası Van’a yardım göndermemeyi sürdürürken, bir yandan da yardım bahanesi ile cemaatçilere olanak sunmaya devam ediyor. Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen, Gonca Çocuk Dergisi’nin “Kumbaram Dolsun Van’a Okul Olsun” adlı kampanya için Bakanlık, cemaat dergisinin ülke genelindeki bütün okullarda çalışma yapması ve dergi satmasına onay verdi.

“İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin yardımlaşması için”

Cemaate yakın bir dergi ve derneğin düzenlediği ve afişte isimlerinin yer aldığı kampanyaya için 17 Ocak 2012 tarihinden itibaren okullara bir genelge gönderildi.

Bakanlığın gönderdiği genelge ile kaymakamlıkların Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği yazı ise şöyle:

“İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin yardımlaşma, iktisat ve kardeşlik duygularını geliştirmeye matuf, çevre ve toplum olaylarına duyarlı insanlar olarak yetişmelerine katkıda bulunmak maksadıyla düzenlenen, “Gonca Dergisi Okul Kampanyası” ile ilgili Bakanlığımızın Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün 23/12/2011 tarihli ve 29171 sayılı yazısı, bakanlık oluru ile kampanya afişi yazımız ekinde gönderilmiştir.

Söz konusu kampanya ile ilgili yazının okulunuzda duyurulması ve ekten gönderilen afişin herkesin görebileceği yerlere asılması hususunda bilgilerinizi arz ederim.”

“Bakanlıktan bir günde onay”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’ne yapılan başvurunun ardından müdürlük Milli Eğitim Bakanlığına 23 Aralık 2011 günü bir dilekçe göndererek kampanya için onay istediğini belirtiyor ve aynı gün içinden Bakanlıktan onay alıyor.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün kampanya ile ilgili Bakanlığa gönderdiği yazı da Bakanlığın logosunun afişte yer alması talep ediliyor.

-odatv

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 19 Ocak 2012 tarihinde eklenmiştir. "MEB’den Cemaate Özel Genelge" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. bjkefe591

    @ctscts_ Masa dergisi, Müjdat gezen, Gonca vuslateri gibiler var. Buradan paylaşımları inceleyebilirsiniz. https://t.co/2B9aUyJdGU

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6