MEB’den “Özlük Hakları” İletişim Hattı

ALO 147‘den sonra şimdi de 444 9 446 geliyor. Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik zamanında talep, şikâyet, görüş-öneri, ihbar ve ilgi edinme sorularını çözme iddiasıyla Van-Erciş merkezli kurulan ALO 147 hattı öğretmenlerin başına bela olmuştu.

1 Mart 2012 tarihinde hizmete giren Alo 147 İletişim Merkezi, yaşanan her sıkıntının doğru-yanlış aktarıldığı ve eğitimcilere ciddi sıkıntılar yaşatan bir ihbar merkezi haline gelmişti.

Bu merkeze yapılan ihbarın gerçekliği, ihbarcının kimliği değerlendirilmeden doğrudan müfettişler eliyle incelemeler yapılmış, bu durum da zamanla kurumlarda huzursuzluk kaynağı haline gelmişti.

“Öğretmenlerin Özlük Hakları İçin”…

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmenlerin özlük haklarına ilişkin soruların yanıtlanması amacıyla 6 Ocak’tan itibaren faaliyete geçecek olan “444 9 446” numaralı iletişim hattını oluşturduklarını bildirdi.

Bakan Avcı, Bakanlığının öğretmenlerin özlük haklarıyla ilgili çok fazla soruya muhatap olduğunu dile getirerek, bu konuda basında zaman zaman çok sağlam olmayan bilgilerin yer aldığını söyledi.

Öğretmenlerin ve MEB çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili sorunlarını danışabilecekleri bir iletişim hattı açıldığını belirten Avcı, hattın MEB’in İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nce oluşturulduğunu ifade etti.

“İnsan Kaynakları İletişim Hattı- 444 9 446”

Bakan Avcı, “İnsan Kaynakları İletişim Hattı- 444 9 446” numaralı iletişim hattıyla sadece öğretmenlerin değil, bütün milli eğitim camiasının özlük sorunlarını, insan kaynaklarıyla ilgili sorunlarını 6 Ocak‘tan itibaren bu hat aracılığıyla öğrenebileceklerini kaydetti.

Bu hattında ALO 147 gibi amacını aşarak öğretmenlerin özlük kayıplarının kaynağı haline gelip gelmeyeceği merakla bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.