» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

MEB’den “Özlük Hakları” İletişim Hattı

A+  A- MEB’den “Özlük Hakları” İletişim Hattı

ALO 147‘den sonra şimdi de 444 9 446 geliyor. Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik zamanında talep, şikâyet, görüş-öneri, ihbar ve ilgi edinme sorularını çözme iddiasıyla Van-Erciş merkezli kurulan ALO 147 hattı öğretmenlerin başına bela olmuştu.

1 Mart 2012 tarihinde hizmete giren Alo 147 İletişim Merkezi, yaşanan her sıkıntının doğru-yanlış aktarıldığı ve eğitimcilere ciddi sıkıntılar yaşatan bir ihbar merkezi haline gelmişti.

Bu merkeze yapılan ihbarın gerçekliği, ihbarcının kimliği değerlendirilmeden doğrudan müfettişler eliyle incelemeler yapılmış, bu durum da zamanla kurumlarda huzursuzluk kaynağı haline gelmişti.

“Öğretmenlerin Özlük Hakları İçin”…

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmenlerin özlük haklarına ilişkin soruların yanıtlanması amacıyla 6 Ocak’tan itibaren faaliyete geçecek olan “444 9 446” numaralı iletişim hattını oluşturduklarını bildirdi.

Bakan Avcı, Bakanlığının öğretmenlerin özlük haklarıyla ilgili çok fazla soruya muhatap olduğunu dile getirerek, bu konuda basında zaman zaman çok sağlam olmayan bilgilerin yer aldığını söyledi.

Öğretmenlerin ve MEB çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili sorunlarını danışabilecekleri bir iletişim hattı açıldığını belirten Avcı, hattın MEB’in İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nce oluşturulduğunu ifade etti.

“İnsan Kaynakları İletişim Hattı- 444 9 446”

Bakan Avcı, “İnsan Kaynakları İletişim Hattı- 444 9 446” numaralı iletişim hattıyla sadece öğretmenlerin değil, bütün milli eğitim camiasının özlük sorunlarını, insan kaynaklarıyla ilgili sorunlarını 6 Ocak‘tan itibaren bu hat aracılığıyla öğrenebileceklerini kaydetti.

Bu hattında ALO 147 gibi amacını aşarak öğretmenlerin özlük kayıplarının kaynağı haline gelip gelmeyeceği merakla bekleniyor.

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 2 Ocak 2014 tarihinde eklenmiştir. "MEB’den “Özlük Hakları” İletişim Hattı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5