» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

MEB’i Özel Kalem mi Yönetiyor?

A+  A- MEB’i Özel Kalem mi Yönetiyor?

Milli Eğitim Bakanlığı’nı ve Ömer Dinçer’i özel kaleminin yönettiği, bunu da bakanın itiraf ettiği iddia edildi.

Bu iddia, mecliste bütçe görüşmeleri devam ederken ortaya atıldı.

CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in bakanlık bürokratlarıyla yaptığı bir toplantıda “Özel kalemim beni de Milli Eğitimi de çok iyi idare ediyor, iyi yönetiyor” dediğini iddia etti.

Bu sözler üzerine sinirlenen Ömer Dinçer “Bu dedikoduyu buraya getirenlerin, daha da önemlisi o dedikoduyu buraya taşıyanların hangi ahlaki değerlere sahip olduğunu da sizin vicdanınıza bırakıyorum.” dedi.

Ömer Dinçer’in yanıtı aşağıda…

Bu sözlere sinirlenen Dinçer ise “Evet, itiraf ediyorum. Ben geçtiğimiz günlerde bütün genel müdürlerimizin grup başkanlarımızın yani merkez teşkilatından bütün yöneticilerinin katıldığı bir toplantıda bir yılın muhasebesini yaptım. 5 ay gibi kısa sürdede 4+4+4 gibi yeni eğitim sisteminde 42 binden fazla binayı gözden geçirip hangisinin orta, hangisinin ilkokul olacağını belirleyen, 21 seçimli dersin hepsinin müfredatını yayınlayan, onların öğretim malzemelerini hazırlayan bütün teşkilat çalışanlarımıza teşekkür ettim. Bu arada bütün bu yoğun çaba içinde arı gibi çalışan özel kalem müdürüme ve ekibime de teşekkür ettim. Ama bunun dedikodusunu buraya getirenlerin. Daha da önemlisi o dedikoduyu buraya taşıyanların hangi ahlaki değerelere sahip olduğunu da sizin vicdanınıza bırakıyorum” dedi.

AKP BÜTÇE KONUSUNDA ALDATIYOR

CHP Sinop Milletvekili Engin Altay konuşmasında hükümetin iddia ettiği gibi eğitime ayrılan bütçeyi arttırmadığını, aksine eğitime ayrılan bütçenin kademeli olarak düşürüldüğünü belirtti.

İddiasını resmi belgelere dayanarak sayısal verilerle açıklayan CHP Sinop Milletvekili Engin Altay‘ın konuşması aşağıdadır.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 17 Aralık 2012 tarihinde eklenmiştir. "MEB’i Özel Kalem mi Yönetiyor?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3