MEB’in Çöken Siteleri

Milli Eğitim Bakanlığı sunucuları neden sürekli olarak servis dışı kalıyor? Özellikle atama ve yer değiştirme tarihlerinde sıkça karşılaşılan siteye erişim sorunları öğretmenleri çileden çıkarıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, personelle ilgili her türlü açıklama ve sonucu internet sitesi ve ilgili birimlere ait siteler üzerinden duyuruyor. Fakat açılmayan sayfalar, erişilemeyen sonuç sorgulama sistemleri öğretmenler arasında büyük bir sıkıntı yaratıyor.

Ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı sitesi kadar ziyaretçi alan, site üzerinde çok daha fazla işlem yapılan ve yoğunluğu bulunan kişisel siteler bile ziyaretçi yükümü kaldırabilirken Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesindeki bu sorunlar bir çok kişiyi düşündürüyor.

Sunucu maliyetleri oldukça düşmüşken Türkiye’nin en önemli kurumlarından biri olan MEB’in bu konuda zaman zaman yetersiz kalması eğitim çalışanlarının “acaba işin başında alanında yeterli kişiler yok mu?” sorusunu akıllara getiriyor.

Bu durum eğitimciler tarafından, zaten atama, yer değiştirme süreçleri oldukça sıkıntılı olan, sık sık değiştirilen yönetmelikler, değiştirilen tarihler, norm kadrolar öğretmenlerin canını yeterince sıkarken bu tarz aksaklıklar da bu işin tuzu biberi oluyor şeklinde değerlendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.