» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

MEB’in Çöken Siteleri

A+  A- MEB’in Çöken Siteleri

Milli Eğitim Bakanlığı sunucuları neden sürekli olarak servis dışı kalıyor? Özellikle atama ve yer değiştirme tarihlerinde sıkça karşılaşılan siteye erişim sorunları öğretmenleri çileden çıkarıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, personelle ilgili her türlü açıklama ve sonucu internet sitesi ve ilgili birimlere ait siteler üzerinden duyuruyor. Fakat açılmayan sayfalar, erişilemeyen sonuç sorgulama sistemleri öğretmenler arasında büyük bir sıkıntı yaratıyor.

Ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı sitesi kadar ziyaretçi alan, site üzerinde çok daha fazla işlem yapılan ve yoğunluğu bulunan kişisel siteler bile ziyaretçi yükümü kaldırabilirken Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesindeki bu sorunlar bir çok kişiyi düşündürüyor.

Sunucu maliyetleri oldukça düşmüşken Türkiye’nin en önemli kurumlarından biri olan MEB’in bu konuda zaman zaman yetersiz kalması eğitim çalışanlarının “acaba işin başında alanında yeterli kişiler yok mu?” sorusunu akıllara getiriyor.

Bu durum eğitimciler tarafından, zaten atama, yer değiştirme süreçleri oldukça sıkıntılı olan, sık sık değiştirilen yönetmelikler, değiştirilen tarihler, norm kadrolar öğretmenlerin canını yeterince sıkarken bu tarz aksaklıklar da bu işin tuzu biberi oluyor şeklinde değerlendirildi.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 4 Haziran 2010 tarihinde eklenmiştir. "MEB’in Çöken Siteleri" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5