» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Memur-Sen 81 İlde Açıklama Yapacak

A+  A- Memur-Sen 81 İlde Açıklama Yapacak

Memur-Sen yarın (Salı) 11.00 ile 14.00 saatleri arasında basın açıklaması kararı aldı. Hükümetin 3+3‘lük teklifini komik bulduğunu belirten Memur-Sen, teklifi ‘dağ fare bile doğuramadı’ şeklinde değerlendirdi.

Memur-Sen’in konuyla ilgili açıklaması haberimizin devamındadır.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, kamu işveren kurulunun önerdiği zam teklifini yok hükmünde saydıklarını, çarşamba günü yeni bir teklif beklediklerini söyledi.

Kendilerine 2012 yılı için sunulan 3+3 ve 2013 yılı için 2+3 yüzdelik zam teklifini ‘dağ fare bile doğuramadı’ şeklinde değerlendiren Gündoğdu, ülke gerçekleriyle bağdaşır bir rakam beklediklerini ifade etti.

TEKLİF ÇOK KOMİK

Hayal olarak görülen bir çok projenin hayata geçirildiğini belirten Gündoğdu, Türkiye’de ekonomik büyüme rakamlarının bu denli yüksek olduğu bir dönemde bu teklifin çok komik olduğunu kaydetti.

2012 için en az yüzde 16 zam istediklerini ifade eden Ahmet Gündoğdu, ek ödeme alamayan başta öğretmen, öğretim elemanı, hekim dışı personel , din görevlileri olmak üzere  ek ödeme mağduru kamu görevlilerinin bu mağduriyetinin giderilmesinin de talepleri içinde yer aldığını hatırlattı.

Kamu İşveren Heyeti adına sunulan teklifin, enflasyon hedefleriyle bile bağdaşmadığını söyleyen Ahmet Gündoğdu, ülke genelinde yapacakları açıklamalarla bu teklifi kabul etmediklerini haykıracaklarını belirtti.

81 İLDE BASIN AÇIKLAMASI VAR

Yarın (salı günü) 11.00 ile 14.00 saatleri arası düzenleyecekleri kitlesel basın açıklamalarıyla tepkilerini ortaya koyacaklarını ifade eden Ahmet Gündoğdu, kamu çalışanlarının hak ettiği kazanımları elde edinceye kadar mücadelelerine kararlılıkla devam edeceklerini vurguladı.

Bu haber GÜNCEL, SENDİKA kategorisi altında 14 Mayıs 2012 tarihinde eklenmiştir. "Memur-Sen 81 İlde Açıklama Yapacak" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. Gazetesi1

  Türk Eğitim Sen; "Memur ve emeklilere ek zam yapılmasını talep ederiz.." - Çanakkale Olay https://t.co/ha5mSxOo4s

 1. KundaksizOmer

  @OnderKahveci @Kamu_Sen Zam şart oldu zam... memur maaslari enflasyonun altinda eridi.. https://t.co/L2tL4FcHHP

 1. zekiuzun28

  Memur Sen maaşlar yetersiz hükümet hemen maaşlara enflasyon kadar zam yapsın demiş. SENİN ESKİ GENEL BAŞKANIN HÜKÜ… https://t.co/LTHZHHJHnH

 1. KundaksizOmer

  Memura extra zam şart... Enflasyon altinda ezilen memur maaşına zam. #buluruz @_aliyalcin_ @MemurSenKonf… https://t.co/N3k4vBhvq8

 1. KundaksizOmer

  Memur maaşları eridi bitti... Enflasyonun altinda kaldi maaşlar. Extra zam şart. @OnderKahveci @MemurSenKonf… https://t.co/ucv3OzwZPq

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
1