» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Memur-Sen Bunu da Yaptı!

A+  A- Memur-Sen Bunu da Yaptı!

AKP’nin 2011 seçim beyannamesinin 10. sayfasında “Sendikal haklar ile grev hakkına getirilen sınırlamalar kaldırılmıştır” denmesine rağmen Erdoğan Memur Sen‘in kongresinde “Grev diyen deli gömleği giysin!” dedi.

Başbakan’ın örnek olarak Memur Sen’i gösterdiği sendikacılık anlayışının ne olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Memur Sen temsilcisi hakları için greve çıkan kamu emekçilerini savcılığa ihbar etti.

Başbakan Erdoğan’ın Genel Kurulu’na katılarak “Grev diyen deli gömleği giysin!” dediği, AKP Hükümeti döneminde üye sayısını 40 binden 400 bine çıkartan Memur Sen’in sendikacılık anlayışı İzmir’de kendini gösterdi.

Memur Sen’e bağlı Sağlık-Sen işyeri temsilcisinin, bir günlük “uyarı grevi” yapan kamu görevlisi Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) işyeri temsilcileri hakkında, “Memuriyeti suiistimal” ve “Görevi kötüye kullanma” iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan ve aynı zamanda Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen’in iş yeri temsilciliği yapan Gencer Yılmaz, 25 Kasım 2009’da yapılan eyleme katılan KESK’e bağlı SES’in işyeri temsilcileri doktor İsmail Karademirci ve psikolog Mevlüt Ülgen hakkında “memuriyeti suiistimal ve keyfi muamele”, “görevi kötüye kullanma” ve “temel sağlık hizmetlerinin kullanılmasına cebir ve zor kullanarak engel olma” iddiasıyla İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Suç duyurusu dilekçesinde, eylem sırasında hastane önüne gelen hastaların, poliklinik muayenesi için sıra numarası almalarının engellendiği, bu kişilerin başında Karademirci ve Ülgen’in bulunduğu ileri sürüldü. Suç duyurusunda bulunanın başka bir sendikanın işyeri temsilcisi olması ise dikkat çekti.

Savcılık, yürütülen soruşturma sonunda suç duyurusundaki iddialara ilişkin takipsizlik karar verdi.

Bu haber GÜNCEL, SENDİKA kategorisi altında 18 Nisan 2011 tarihinde eklenmiştir. "Memur-Sen Bunu da Yaptı!" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8