» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Memur Sen de İş Bırakacak mı?

A+  A- Memur Sen de İş Bırakacak mı?

Son oturuma kadar masadan umutluyum diyen Memur Sen‘in umutları dün gece 12’de sona ermiş oldu. Hükümet son teklifi olan yüzde 3,5+4 Memur Sen’i de tatmin etmedi. Hükümet tarafı son tekliflerinin bu olduğunu, başka bir teklif daha sunmayacaklarını resmen belirtti.

Başbakan’ın da müdahil olduğu iddia edilen görüşmeler sonunda “mali bütçe ve disiplin bakımından başka öneri olmayacaktır” dediği belirtildi.

KESK ve KAMU SEN 23 Mayıs’ta iş bırakacağını çok önce açıklamıştı. Memur Sen ise grev yapmayacağını, pazarlıktan umutlu olduğunu belirtmişti. Umutları tükenen Memur Sen iş bırakma eylemini gündemine aldığını açıkladı.

Çarşamba günü 5 bin kişiyle kamu hakem heyetine başvuracaklarını söyleyen Toplu Sözleşme Genel Sekreteri Hacı Bayram Tonbul, “Bunun ardından iş bırakma dahil her türlü eylemi tartışıyoruz” dedi.

MEMUR SEN GREV YAPAR MI?

Üyeleri tarafından da greve katılmaları yönünde yoğun baskı altında olan Memur Sen’in, iş bırakma eylemini KESK ve Kamu Sen’in iş bırakacağı 23 Mayıs tarihinde olmasa bile belirlenecek başka bir tarihte gerçekleştirebileceği düşünülüyor.

Memur Sen görüşmelerin ilk günlerinde bir basın açıklaması yapmış ve toplusözleşme masasını protesto etmişti.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 22 Mayıs 2012 tarihinde eklenmiştir. "Memur Sen de İş Bırakacak mı?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. _aliyalcin_

  2012’de kurulan Genç-Memur-Sen’imizin Kurucu Başkanı Eyüp Beyhan,8 yıl başarıyla sürdürdüğü görevi aynı zamanda Gen… https://t.co/IfBbYXVbNW

 1. mehmetcinar44

  Meclis Üyesi arkadaşlarımızla kan bağışı kampanyasına destek olan #Malatya Memur - Sen'i Hamidiye Mahallemizdeki ye… https://t.co/cqkc448Apl

 1. yavuzemreunsal

  @Asena_6634 Allah'ım sen kahreyle bunları. Bizleride bunu yapmaya memur eyle.

 1. yekvatan

  RT @tcvanvaliligi: Memur- Sen İl Temsilcisi Mehmet Ali Uca ve beraberindekiler tarafından, Vefa Grubu aracılığıyla ilimizde yaşayan ihtiyaç…

 1. yekvatan

  RT @van_gazetesi: Memur Sen’den 11 bin 50 lira destek – Bir Alkış Ali Uca’a @mehmet_uca https://t.co/DE4spf9fd5

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8