Memur Sen: Devlet Memurluğu güvencesi kaldırılmalı

Memur Sen Başkanı’nın kan donduran sözleri ortaya çıktı: “devlet memurluğu güvencesi kaldırılmalıdır.” Bu sözler AKP Hükümetinin son zamanlarda uygulamaya koyduğu bir çok uygulamadaki temel politikayı hatırlatıyor; “memurluk güvencesi kaldırılmalı.”

Memur Sen eski genel başkanı Ahmet Aksu, “Ufuk Dergisi”ndeki yazısında “ülke şartları göz önüne alınmalı, devlet memurluğu güvencesi kaldırılmalı” diyor.

Bugün sendikların en temel mücadelesi güvencesiz çalışma olmuşken, Memur Sen başkanının ortaya çıkan bu sözleri “bu nasıl sendikacılık?” sorusunu akıllara getiriyor.

BU SENDİKA KİMİN YANINDA?

Memur Sen başkanlığı yapan birinin, AKP Hükümetinin temel memur politikasını oluşturan bu cümleyi sarfetmiş olması bir çok çalışanı şaşırtırken, çalışanlar “bu sendika kimin tarafında?” diye sormadan edemiyor.

Temel görevi çalışanların güvenceli çalışma şartlarına sahip olmasını sağlamak olmasına rağmen tam tersi yönde ifadeler kullanan Memur Sen eski başkanı Ahmet Aksu, açıklamalarının arkasında olduğunu belirtiyor.

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz haftalarda Bülent Arınç Bursa’da katıldığı sendikal toplantıda “MEMUR SEN ne yaptığını biliyor, diğerleri ortalığı karıştırıyorlar” demişti. Memur Sen’in, eğitimin bugünkü durumunda büyük pay sahibi olduğunu belirten Arınç, çalışmalarından ve desteğinden dolayı Memur Sen’e teşekkür etmişti.

17 thoughts on “Memur Sen: Devlet Memurluğu güvencesi kaldırılmalı

 1. İlk önce millet vekili dokunuazliklari kalksın 80 tane HDP li aylık 20000 TL alıp dağa çıkartma yapıyor diğerleri ise bedavaya para alıyorlar yazık değilmi aylık 20000 lira alipta yatan 550 kişiyi kimse gormuyomu polise tokat atar askere laf sokar diğerlerinde vekil olduktan sonra milleti tanımaz..

 2. Hırsızlar ülkey yönetirse herkesi kendisi gibi zanneder. Zanetmektede haklı belkide çünkü okadar aleni çaldım yinede bana oy verdiler diyordur.

 3. Herşeyi anladıkta açıklama doğru olsa bile 2003 te yani üzerinden 11 yıl geçmiş
  Günaydın

 4. devlete kapağı atıyorlar, çalışmıyorlar şeklinde düşünen insanların zekalarından şüphe ediyorum, devlet güvencesi kalkarsa olacak olan şu, üst makamlarda olan kişiler istediği kişilere memurluğu verecek, adam kayırmayı görün o zaman, devlet kurumları akrabası, köylüsü, memleketlisi dolacak. Hakkıyla, çok çalışan mı gelecek zannediyor bu kişiler, bu kadar mı ahmaksınız? Kimin umrunda çok çalışan, işini iyi bile yapsa sırf düşüncesi farklı diye insanlar işiden olacak? Bunu mu destekliyorsunuz, o zaman hepinizin Allah belasını versin.

 5. İşleri Taşören e yaptir ben memurum dersin yemedik nanen kalmaz yatarsin örgü orersin gorevi kötüye kullanirsin devletin kimligini kendi kimligin sanir kulanbey olursun derbeylik yaparsin dernek sendika deyip kendine taraf bulursun onun parasinida devlet ten alirsin işini adam gibi yapan sadece işini gorevini yapana kim ne der dedem derdiki rahmetle aniyorum onuda HAKLI DAVA AVUKATA GEREK OLMAZ.

 6. bencede guvence bu haliylede olmamali neden gorevi kötüye kullanmak memurluktan ihrac sebebi olmasin kesinlikle olmali

 7. Bütün memurları arsız hırsız gösteremezsiniz.memurların hepsi yatıyor diyenler. Bazıları oss.. Yatarken bazıları çalışıyor.
  Sendikalar benden değilsin diyerek görevde yükselmeyi engelliyor benden değilsin diyerek hakkını engelliyor. İşten mi çıkarmaya vebal almayacak kendi adamı için.

 8. At kapağı devlete etliye karışma sütlüye karışma maaşı al ay sonunda.Afedersinizde götünden korkanlar için haykırılası bi haber.ben zaten verimli çalışıyorum diyen için sıradan bir durum.performans değerlendirme kamu personeli içinde gereklidir bunu unutmayın

  1. Sayın Ahmet Yılmaz, iş güvencesi ve performans derken bu “kaytaran” personelin rahatı olarak düşünülmemeli. İş güvencesi, performans değerlendirmesinde kriterlerin ne olacağı ve keyfiyetin getireceği sonuçlar bakımından değerlendirilmeli. Farklı sendikadan, farklı dünya görüşünden, kişisel husumetten, çıkar amaçlı düşünceden, keyfiyetten kaynaklanan değerlendirmelerin sonuçları nasıl telafi edilebilir? Kaldı ki (bazı sebeplerden!) sabahtan akşama sürekli yeri değişen, görevden alınan personelin olduğu bu süreçte sistem nasıl sağlıklı uygulanabilir?

 9. ARKADAŞLAR DEVLET MEMURU GÜVENCESİ OLDUĞU İÇİN ELİNDEKİ İŞİ KAYBETMEMEK İÇİN HIRSIZLIK YOLSUZLUK YAPMIYOR AMA BU GÜVENCE GİDİNCE BU İŞLERİNYOLU AÇILIYOR YANDAŞLAR KULLANILARAK İSTENİLEN YAPILACAK KİŞİLERİN KADERİ YANDAŞLARIN İKİ DUDAĞI ARASINDA OLACAK.DOĞU VE GÜNEYDOĞUDA PKK LI LAR ÖLÜNCE DEVLETİN AMBULANSIYLA ŞEHİTLER MEMLEKETLERİNDE KAMYONET KASASINDA BUNLARI BİLİYORUZ.OY UĞRUNA DOĞUVE GÜNEY DOĞUDAKİLER DEVLET GÜVENCESİNDE BİZLERİN VERDİĞİ VERGİYLE AMA MEMUR UN GÜVENCESİ YOK EDİLMEYEÇALIŞILIYOR.

 10. bu haberden kimseye bir malzeme çıkmaz.yıllar önce ne amaçla söylendiği net gözükmeyen bir alıntı söylenenler doğru bile olsa söyleyen kişi bi.rdaha seçilemeiş yıllardır ahmet gündoğdu başkandır .niye bunu buzamana kadar açmadınızda şimdi müflis tüccarın eski defterlerden medet umma sevdasına büründünüz anlaşılır değil.(gerçi niyetleriniz gayet açıkta)

 11. Siz odun,kömür,yağ,un,şeker ve hatta çeyrek altın alıp Verin oyunuzu sonra akpkk gelsin titsin soyunuzu hepsi bu…

 12. Devlet memurluğunda iş güvencesinin kalkmasını talep eden sendika, sahi kimden yanadır? Ve kim adına ve ne için sendikacılık yapmaktadır? Memur- Sen üyesi memurların bu konuda görüşüne bir kez olsun başvurulmuş mudur? Konuşan bu yönetici temsil ettiği insanları kendisinin her dediğini kabul edecek iradeden yoksun bireyler olarak mı görmektedir? Ve en son ”İŞ GÜVENCESİNİN BİTİŞİNİN, MEMURİYETİN BİTİŞİ” olduğunu bilmeyen bir kişi memur sendikasında nasıl yöneticilik yapmıştır? Sendika üyesi memurlar ona bir gün bunun hesabını sormazlar mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.