Memura Doğu Hizmeti mi Geliyor?

Daha önce de gündeme gelen fakat günlerce tartışıldıktan sonra “şimdilik” böyle bir çalışmamız yok denen rotasyon ve doğu hizmeti gibi konular yine gündemde.

AKP Hükümeti 657 Sayılı Kanun‘da köklü değişiklikler yapmaya hazırlanıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memurların iller arasında rotasyona tabi tutulabileceğine ilişkin yerel basında yer alan açıklaması hakkında, “Bundan sonra 657’nin tümden ele alınıp, personel rejimimizin, çağın gereklerine, Türkiye’nin şartlarına uydurulması konusunda bir çalışma gerçekleştirilecek.” dedi.

ROTASYON MU GELİYOR?

Çelik; “İlgili taraflarla bu konu konuşulacak ve mümkün mertebe genel bakış açımız, uzlaşı çerçevesinde bu işi çözmemiz gerekiyor. Bu çerçevede sorulan bir soru (memura) rotasyon işi… dedi.

Bursa’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çelik, “Ülkemiz 780 bin kilometrekare. Kamuda çalışmayı benimseyen kişilerin bir ayrım yapmaksızın, Türkiye’nin dört bir yanında da hizmet etmeleri gerekiyor. Çakılı kadro gibi memurların 15-20 yıl aynı yerde görev yapması, hizmette verimi de düşürüyor. Tabii bu uzlaşı ile çıkacak bir konu” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.