» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

MEMURA EK ZAM GELİYOR

A+  A- MEMURA EK ZAM GELİYOR

Artan enflasyon ve enflasyon rakamlarının çift haneye yükselmesi memur ve memur emeklilerine ek zam hakkının doğmasına neden oldu.

Başta et olmak üzere gıda fiyatlarındaki artışla birlikte tekrar çift haneli rakamlara ulaşan enflasyon, memur ve memur emeklilerine yüzde 2’lik bir ek zam hakkı doğurdu.

Yılın ilk dört aylık enflasyon rakamları dikkate alındığında milyonlarca memur ve emekli, şimdiden yüzde 2 ek zammı hak etmiş oldu. Artan enflasyonun hız kesmeyeceği gözönüne alındığında, Mayıs ve haziran aylarının enflasyon rakamlarının da belli olmasıyla birlikte, memurlara verilecek ek zammın daha da artması bekleniyor.

Hükümet, ek zammın dışında kamu görevlilerine yılın ikinci yarısı için toplu görüşmelerden doğan yüzde 2.5’luk bir zam daha verecek.

Kaynak: Star
Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 5 Mayıs 2010 tarihinde eklenmiştir. "MEMURA EK ZAM GELİYOR" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. pesyani

    Son 7-8 yıldır ne hikmetse Mayıs-Haziran ile Kasım Aralık aylarında enflasyon rakamları eksi çıkar bizim Türk Halkı da bu dört ayda hep zengin olur diğer 8 ayda ağlama edebiyatı yapılır. Yaşasın Büyüklerimiz ve Medyamız

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6