Merkezi Sınav Sonuçları Açıklandı

8’inci sınıf öğrencilerine uygulanan Merkezi Sistem Ortak Sınavları‘nın sonuçları açıklandı. Öğrenciler e-okul üzerinden sonuçlarını öğrenebilir.

Merakla beklenen Merkezi Sistem Ortak Sınavları’nın sonuçları bugün açıklandı. Sonuçlar e-okul üzerinden öğrenilebilir.

1 milyon 290 bin ortaokul 8’inci sınıf öğrencileri 28-29 Kasım 2013’te ilk defa uygulanan Merkezi Sistem Ortak Sınavları’na katıldı. Öğrenciler iki gün boyunca Türkçe, matematik, yabancı dil, fen ve teknoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi ile T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinden sınavlara katıldı. İki gün de saat 09.00’da başlayan sınavlar 12.00’de sona erdi, öğrenciler her gün üç dersten sınava girdi. Oturumlar yarım saat arayla yapıldı. 40 dakika süren oturumlarda öğrenciler her dersten 20’şer soru yanıtladı.

Bu sınavlara katılamayan ve geçerli mazereti olan öğrenciler de 14-15 Aralık’ta Merkezi Sistem Ortak Sınavları’na katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı yapılan değerlendirmenin ardından bugün sonuçları açıkladı. Öğrenciler e-okul üzerinden sonuçlarını öğrenebilir. Bu sonuçlar öğrencilerin sadece liselere yerleştirmelerinde kullanılmayacak, aynı zamanda karne notlarına da yansıyacak.

Sonuçları buradan öğrenebilirsiniz.

2 thoughts on “Merkezi Sınav Sonuçları Açıklandı

  1. BENİMDE İNKILAP NOTUM 85 İDİ AMA ŞİMDİ 60 OLDU BU DÖNEM YAPTIĞINIZ SINAV SİSTEMİ BİR İŞE YARAMAZ HEMDE SORULARI HİÇ İYİ HAZIRLAMADINIZ HEM 3 SORU İPTAL EDİLDİ HEM SİZ NE BİÇİM İŞ YAPIYORSUNUZ HAZIRLADIĞINIZ SORULAR BİR İŞE YARAMAZ BİZİM ĞELECEĞİMİZİ BU DANDİK SORULARLA KARATIYORSUNUZ BUNA HİÇ HAKKINIZ YOK TAMAM MI EĞER İYİ BİR LİSEYE ĞİDEMEZSEM HAKKIMI SİZE HİÇ HELAL ETMİYECEM SİZİ HİÇ AFFETMİYECEM NEDE OLSA BU İŞTEN SİZ SORUMLUSUNUZ

  2. teog sınavları açıklandı güzel hoş ama çoğusunda hata var mesela benim inkılap sınavım 85 olmalıyken 75 yazılmış lütfen düzeltilsin yalnış olanlar. hem sınav sistemi değişti hemde liselere giriş zorlaştırıldı napıcaz biz….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.