» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Mezun Olamayana YÖK’ten Af

A+  A- Mezun Olamayana YÖK’ten Af

Liseden mezun olamayan ancak bir üniversiteyi kazananlara da af geldi. YÖK’ün af kararına göre, terör suçu dışındaki suçlardan “cezaevinde bulunanlar” ile “bir üniversiteyi kazandığı halde liseden mezun olamayan” öğrenciler aftan yararlanacak.

Milliyet gazetesinin haberine göre, YÖK’ün en tartışmalı kararı “bir ön lisans veya lisans programını kazandığı halde liseden mezun olamadığı için kayıt yaptıramayanların” da aftan yararlanmasına ilişkin oldu.

Hangi Tarihe Kadar Başvurulacak?

Affın başlangıcı olan 1980’den bu yana liseden mezun olamayan ancak bir üniversiteyi kazananların, 25 Temmuz’a kadar başvuru yapmaları gerekiyor.

Üniversiteden ilişiği kesilenlerin önümüzdeki eğitim-öğretim yılında üniversite öğrenimlerine başlayabilmeleri için kaydının silindiği yükseköğretim kurumuna 25 Temmuz’a kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Aftan yararlanıp üniversiteye geri dönmek için başvuruda bulunanlar şartları ilgili öğretim kurumlarınca incelendikten sonra, kayıtları yapılarak 2011-2012 eğitim-öğretim yılında öğrenimlerine başlayabilecek.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 18 Temmuz 2011 tarihinde eklenmiştir. "Mezun Olamayana YÖK’ten Af" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. ece

  üniversite tercihlerini yapacağım alttan dersim var mezun olamayacağım dört senem boşuna gitmesin AF GELSİN

 2. muhammed

  bu yıl kaydımı aksaray sınıf ogretmenlıgıneyaptım gıdemıcem ama nasıl yapabılırım yardımcı olurmusunuz lutfen…

 3. hilal

  Allah aşkına lütfen busenede af gelsinn üniversiteyi kazandık alttan dersim yüzünden gidemicem bunca emeklerimize yazık lütfen alttan dersler silinsin mezun olamıyoruz diplomayı alamıyoruz bunca sene boşunamı çalıştık sınavlara. üniversiteyi kazandık gidemiyoruzzz lütfen busenede a gelsin allah aşkına… duyun sesimizi.. üniversiteyi kazanıpta gidememek ne kötü yaaa elimiz kolumuz bağlı lütfen AFF gelsinn :((((((((((((((:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(: :(((((((((((((((((((((((((((

 4. özden

  lütfen açık liseden mezun olmak için bir kredi eksiği olan üniversite sınavını kazanmış öğrencilere af yapın..bir kredi için üniersiteye kayıt olamıycam ya…

 5. su

  bugün lys sonuçları açıklandı ve tercihler başlayacak fakat ben açık liseden mezun olabilmem için 28 29 temmuzdaki sınava girecem ve bunun sonuçlarıda 24 ağus. belli olacak nasıl olacak peki

 6. elif

  nereye başvuracaz ya nereye açık liseden mezun olamıyanlarada gecerlimi nie tam açıklamasını yapmıorsunuz

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3