» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Milli Eğitime İkinci Ekonomist

A+  A- Milli Eğitime İkinci Ekonomist

3 Kasım 2011 tarihinde yayımladığımız bir haberi, “Eğitimci Olmayan Milli Eğitim Bakanı” başlıklı haberimizle olan bağlantısından dolayı, hatırlatmak amacıyla yine yayımlıyoruz.

Bilindiği gibi AKP Hükümeti Milli Eğitim’in başına ısrarla eğitimle ilgisi olmayan kişileri getirmekte. Daha önce mesleği avukatlık olan Nimet Çubukçu Milli Eğitim Bakanlığı yapmış, başarısız olduktan sonra AKP tarafından ikinci kez aynı göreve getirilmemişti.

Nimet Çubukçu’dan sonra Milli Eğitim’in başına ekonomist olan ve adı “bilimsel aşırma” da denen “intihal” iddialarına karışan Ömer Dinçer getirilmişti.

Ömer Dinçer ekonomist olmasının getirdiği bakış açısıyla eğitimde köklü değişiklikler yapmış, eğitimdeki başarısızlıktan öğretmenleri sorumlu tutarak “öğretmenlerin yan gelip yattığını” iddia etmişti.

Ömer Dinçer’e Yardımcı Geldi

En az Ömer Dinçer kadar başarılı olacağı düşünülen yeni Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem oldu.

Orhan Erdem Kimdir?

Orhan Erdem 1963 Konya Akşehir doğumlu. İşletmecilik mezunu olan Erdem iş adamı.

Turizm ve serbest ticaret işiyle uğraştı. 22. Dönem Konya Milletvekili oldu. Milletvekilliği döneminde Meclis’te yapılan bir oylamada “mükerrer oy” kullanarak tepkilere neden olan Orhan Erdem, 29.10.2011 tarihinde 2011/835 sayılı kararla Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Ömer Dinçer’le uyumlu bir şekilde çalışacağı düşünülen Orhan Erdem‘in de ekonomiyle ilgili biri olması bu fikri güçlendiriyor.

Eğitimin başına eğitimle ilgisi olmayan kişilerin getirilmesi geleneği devam edeceğe benziyor.

———————————–

“Eğitimci Olmayan Milli Eğitim Bakanı” başlıklı haberimiz için tıklayınız.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 16 Şubat 2012 tarihinde eklenmiştir. "Milli Eğitime İkinci Ekonomist" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. Serpilakgun7

    @mustafaorgut @meb_argeturkiye @tcmeb @ziyaselcuk @safran1958 @hmzaydg @tuncay_morkoc @sinem_erdem_ @SeviDerya1… https://t.co/tM1wSFMuG4

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5