“Mitingleri Öğrenciler Doldursun!”

Çorum’da öğrencilerin resmi yazıyla AKP mitingine götürülmek istendiği iddia edildi.

Eğitim Sen’in açıkladığı olaya göre okullara gönderilen resmi yazıda ‘Cumhuriyet Meydanı`nda Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ`ın katılımı ile gerçekleştirilecek olan toplu açılış törenine tüm okul müdürlerimizin ve dersi olmayan öğretmenlerimizin katılımının sağlanmasının rica ederim` ifadelerinin kullanıldığı belirtildi.

Eğitim Sen‘in açıklaması aşağıdadır.

Ankara’dan Çorum’a: Mitingleri Öğrenciler Doldursun!

Geçtiğimiz günlerde Ankara`da lise öğrencilerine Duman konserine gidecekleri söylenerek AKP mitingine götürülmelerinin ardından şimdi de Çorum`da öğrencilerin AKP mitingine götürülmek istendiği ortaya çıktı.

15 Mayıs Cuma günü Adalet eski Bakanı AKP Milletvekili Bekir Bozdağ, toplu açılış töreni için Alaca ilçesine geldi. Alaca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hürrem Dursun da toplu açılış töreni öncesinde imzası ile okul müdürlerine duyuru yazısı çıkardı. 14.05.2015 tarihli yazıda bütün idareci ve öğretmenlere imza karşılığı duyurulmasını istendi. Yazıda, ‘Cumhuriyet Meydanı`nda Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ`ın katılımı ile gerçekleştirilecek olan toplu açılış törenine tüm okul müdürlerimizin ve dersi olmayan öğretmenlerimizin katılımının sağlanmasının rica ederim` denildi. Öte yandan ilçede mitingin yapılacağı saatlerde imam hatip ortaokulu ve lisesi fiili olarak tatil edilerek öğrencilerin açılışa katılımı sağlandı.

Ankara`da ve Çorum`da yaşanan olaylar okullarımızın iktidarın oyuncağı haline getirilmek istendiğini göstermektedir. Alaca İlçe Milli Eğitim Müdürü`nün “hükümet memuru” gibi hareket ederek AKP mitingine öğrenci ve öğretmenleri katmak istemesi, onları zorlaması kabul edilemez bir durumdur. İktidar ve uzantıları öğrenci ve öğretmenleri kendi çıkarları için kullanmaktan derhal vazgeçmelidir.

corummiting

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.