» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

“Mitingleri Öğrenciler Doldursun!”

A+  A- “Mitingleri Öğrenciler Doldursun!”

Çorum’da öğrencilerin resmi yazıyla AKP mitingine götürülmek istendiği iddia edildi.

Eğitim Sen’in açıkladığı olaya göre okullara gönderilen resmi yazıda ‘Cumhuriyet Meydanı`nda Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ`ın katılımı ile gerçekleştirilecek olan toplu açılış törenine tüm okul müdürlerimizin ve dersi olmayan öğretmenlerimizin katılımının sağlanmasının rica ederim` ifadelerinin kullanıldığı belirtildi.

Eğitim Sen‘in açıklaması aşağıdadır.

Ankara’dan Çorum’a: Mitingleri Öğrenciler Doldursun!

Geçtiğimiz günlerde Ankara`da lise öğrencilerine Duman konserine gidecekleri söylenerek AKP mitingine götürülmelerinin ardından şimdi de Çorum`da öğrencilerin AKP mitingine götürülmek istendiği ortaya çıktı.

15 Mayıs Cuma günü Adalet eski Bakanı AKP Milletvekili Bekir Bozdağ, toplu açılış töreni için Alaca ilçesine geldi. Alaca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hürrem Dursun da toplu açılış töreni öncesinde imzası ile okul müdürlerine duyuru yazısı çıkardı. 14.05.2015 tarihli yazıda bütün idareci ve öğretmenlere imza karşılığı duyurulmasını istendi. Yazıda, ‘Cumhuriyet Meydanı`nda Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ`ın katılımı ile gerçekleştirilecek olan toplu açılış törenine tüm okul müdürlerimizin ve dersi olmayan öğretmenlerimizin katılımının sağlanmasının rica ederim` denildi. Öte yandan ilçede mitingin yapılacağı saatlerde imam hatip ortaokulu ve lisesi fiili olarak tatil edilerek öğrencilerin açılışa katılımı sağlandı.

Ankara`da ve Çorum`da yaşanan olaylar okullarımızın iktidarın oyuncağı haline getirilmek istendiğini göstermektedir. Alaca İlçe Milli Eğitim Müdürü`nün “hükümet memuru” gibi hareket ederek AKP mitingine öğrenci ve öğretmenleri katmak istemesi, onları zorlaması kabul edilemez bir durumdur. İktidar ve uzantıları öğrenci ve öğretmenleri kendi çıkarları için kullanmaktan derhal vazgeçmelidir.

corummiting

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 20 Mayıs 2015 tarihinde eklenmiştir. "“Mitingleri Öğrenciler Doldursun!”" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7