» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Müdür Rotasyon Puanı Hatalı Olanlar

A+  A- Müdür Rotasyon Puanı Hatalı Olanlar

Müdür rotasyonuna tabii olan müdürler tercihlerini yapmaya başladı. Büyük bir heyecanın ve tedirginliğin hakim olduğu tercih işlemlerinde bir çok müdür önünü görememenin sıkıntısı yaşıyor.

Diğer müdürlerin puanlarını ve tercihlerini öğrenmeye çalışan müdürler arasında hızlı bir telefon trafiği yaşanıyor. Tercihlerini yapan fakat tercih işlemlerinden sonra elektronik başvuru formunda puanlarının eksik ya da yanlış belirtildiğini gören müdürlerin puanlarını düzelttirmeleri için kullanabilecekleri dilekçe örneği aşağıda verilmiştir.

Müdürlerin Rotasyonu, tüm dava sonuçları için tıklayınız.

Dilekçe Örneği Kamudanhaber.com sitesinden alınmıştır.

VALİLİK MAKAMI’NA SUNULMAK ÜZERE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE

Halen ……. İlçesi ……..İlköğretim Okulu/ Anadolu/ Lisesi  Müdürlüğünü yürütmekteyim. Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 22. Maddesi hükümleri çerçevesinde  ………..Valiliği tarafından münhal ilan edilen kurumlara müracaatımı yapmış bulunmaktadır.

MEBBİS üzerinden elektronik ortamda yapmış olduğum müracaatta ……………olan branşım  gereği hakkımdaki kısıtlamalardan kaynaklanan telaş ile hizmet belgesi üzerinden yapılan  hesaplamalarda görev yaptığım kademelerle ilgili sehven  yapmış olduğum yanlışlığı fark etmem üzerine hizmet cetvelimdeki çalışma sürelerimin elektronik ortama sistem tarafıma kapandığı için düzeltmem mümkün olmamıştır ve bunu sonucunda değerlendirme puanlarım eksiktir.

Bu sebeple müracaatımın reddedilmemesi için ve elektronik ortamda hizmet cetvelime uygun olarak düzeltilerek; mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.

Ayrıca ilgili yönetmeliğin 22. Maddesinin amir hükmü zorunlu yer değiştirme işlemlerinin yönetmelik ekinde yer alan  “Ek-2 Yönetici Değerlendirme Formu üzerinden yapılacak değerlendirme sonucu ………….” şeklindedir. Burada herhangi bir şekilde elektronik ortamda yapılan müracaat sonucu görülen puanlamadan bahsedilmemektedir.

Bu nedenle söz konusu Ek-2 Yöneticilik değerlendirme formu üzerinden işlemlerin yürütülmesini, halen MEBBİS sisteminde elektronik değerlendirme formunda görülen eksik haliyle işlem yapıldığı takdirde mağduriyetimin doğacağının açık olduğunun bilinmesi hususunda gereğini arz ederim.

Tarih ……..

İsim ……….

İmza……….

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 4 Ağustos 2010 tarihinde eklenmiştir. "Müdür Rotasyon Puanı Hatalı Olanlar" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7