» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Müdür Rotasyonuna Dava

A+  A- Müdür Rotasyonuna Dava

Daha önceki haberlerimizde müdür rotasyonu ile ilgili davalar açıldığını, konuyla ilgili olarak hukuka uygunluğu bulunmayan maddelerin değişmesi için yapılan girişimleri belirtmiştik.

Eğitim Sen müdür rotasyonu ile ilgili dava açtığını ve davaya konu olan maddeleri açıkladı.

DAVA KONUSU OLAN MADDELER

Müdürlerin Rotasyonu, tüm dava sonuçları için tıklayınız.

1- Tercih hakkının 10 tercihle sınırlandırılması,
2- Başvuruda bulunmayanların durumlarına uygun ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına atanması
3- Tercihlerine atanmayanların bilgisayar kurasıyla atanması,
4- 15.5.2010 tarihinde anılan yönetmelikte yapılan değişikliğe uygun olarak Anadolu liseleri müdürlerinin öncelik hakkı olmaksızın genel lise müdürlerinin yer değiştirme hakkı tanınması.

Eğitim Sen’in müdürlerin rotasyonu ile ilgili açtığı davanın dilekçesi için tıklayınız.

4 Ağustos itibariyle müdür rotasyonu duyurusu yapmayan iller (kamudanhaber)
1-Nevşehir
2-Erzincan
3-Ardahan
4-Batman

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 4 Ağustos 2010 tarihinde eklenmiştir. "Müdür Rotasyonuna Dava" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. fadıl aysun

    Okulu MEB yönetir. Siz de sanırsınız ki okulu müdür yönetir!… Değişiklik yararlıdır. Ancak rotasyon bir değişiklik değil bir kıyımdır. Hiç bir okul müdürü okulunda Krallık yapamaz. Sadece emirleri yerine getirir. Bakın bakalım çevrenize okulunda olumlu gelişmeyi kim sağlıyor. MEB’in emirlerini esnetemeyenler, harfiyen uygulayanlar… MEB ise Kral benim hatırlatması yaparak işime karışmayın mesajı veriyor. Etyemez de işletme körlüğünden bahsediyor. Eğitim -Bir-Sen ci sekreter yıllarca koltuğuna yapışmış ahkâm kesiyor. Üstelik MEB i rotasyonu uygulamazsan dava açarım diyerek tehdit ediyor. Bunun neresi sendikacılık. Eğitimci üyelerini mağdur ederek mi bu işi yapacaksın.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3