» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Müdürler de Karne Alacak

A+  A- Müdürler de Karne Alacak

İstanbul Milli Eğitim’den performans artırmak için ilginç bir proje… Buna göre müdürler de karne alacak. Notu düşük olan görevden alınacak

“Ölçülmeyen hizmet geliştirilemez” anlayışından yola çıkan İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, müdürlerin performansını arttırabilmek için ilginç bir projeye imza attı. Artık İstanbul’un 39 ilçesine hükmeden milli eğitim müdürleri de öğrenciler gibi karne alacak. Bir önceki yıla oranla başarı oranı düşük olan ilçe müdürleri görevden alınacak.

İlçe müdürlerinin bir yıllık değerlendirmesi ise şöyle olacak;

HALKLA İLİŞKİLER VE İLETİŞİM: Görsel ve yazılı medyada görünürlük, web hizmetleri, basılı yayınlar, video konferans sistemi kurulumu.

ARGE: Toplum kalite yönetimi, projeler

BAŞARILAR: Akademik yarışma başarısı, sınıf geçme başarısı, merkezi sınav başarıları,  proje başarısı, sportif başarı, kültür sanat başarısı.

EĞİTİM-ÖĞRETİM: Okula erişim, yetiştirici sınıf öğretim programı, okul terki, mesleki eğitimden yararlanma, öğrenci kitap okuma, eksik tamamlama programı

İNSAN KAYNAKLARI: İnsan kaynaklarının niteliği, disiplin.

DONANIM: Okul onarımları, donanım kaynak kullanımı.

İlçe müdürlerine gönderilen “Performans Değerlendirme Kriterleri” dosyasında, taktikler de verildi. Yazılı ve görsel medya ile ilişkilerini arttırmaları için “Basınla ilişki kurup toplantılar düzenleyin. Basın mensuplarına ilişkin telefon, mail, twitter ve facebook adresleri derleyin. Organizasyonlarla ilgili basın bültenleri hazırlayın” denildi.

TÜM İLLERDE UYGULANACAK

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in projeyi 2012’den itibaren tüm Türkiye’de uygulamaya geçireceği öğrenildi. Müdürler ilk karnelerini öğrencilerle birlikte alacaklar.

BAŞARI YÜKSELECEK

“Bu projeyle birlikte İstanbul eğitimindeki başarı da yükselecektir” diyen İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, projenin katkılarını ise şöyle sıraladı: çalışma ilişkilerinin iyileştirilmesi, veriminin arttırılması, kendine güvenin arttırması. -Akşam

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 25 Aralık 2011 tarihinde eklenmiştir. "Müdürler de Karne Alacak" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
9