Müdürler de Karne Alacak

İstanbul Milli Eğitim’den performans artırmak için ilginç bir proje… Buna göre müdürler de karne alacak. Notu düşük olan görevden alınacak

“Ölçülmeyen hizmet geliştirilemez” anlayışından yola çıkan İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, müdürlerin performansını arttırabilmek için ilginç bir projeye imza attı. Artık İstanbul’un 39 ilçesine hükmeden milli eğitim müdürleri de öğrenciler gibi karne alacak. Bir önceki yıla oranla başarı oranı düşük olan ilçe müdürleri görevden alınacak.

İlçe müdürlerinin bir yıllık değerlendirmesi ise şöyle olacak;

HALKLA İLİŞKİLER VE İLETİŞİM: Görsel ve yazılı medyada görünürlük, web hizmetleri, basılı yayınlar, video konferans sistemi kurulumu.

ARGE: Toplum kalite yönetimi, projeler

BAŞARILAR: Akademik yarışma başarısı, sınıf geçme başarısı, merkezi sınav başarıları,  proje başarısı, sportif başarı, kültür sanat başarısı.

EĞİTİM-ÖĞRETİM: Okula erişim, yetiştirici sınıf öğretim programı, okul terki, mesleki eğitimden yararlanma, öğrenci kitap okuma, eksik tamamlama programı

İNSAN KAYNAKLARI: İnsan kaynaklarının niteliği, disiplin.

DONANIM: Okul onarımları, donanım kaynak kullanımı.

İlçe müdürlerine gönderilen “Performans Değerlendirme Kriterleri” dosyasında, taktikler de verildi. Yazılı ve görsel medya ile ilişkilerini arttırmaları için “Basınla ilişki kurup toplantılar düzenleyin. Basın mensuplarına ilişkin telefon, mail, twitter ve facebook adresleri derleyin. Organizasyonlarla ilgili basın bültenleri hazırlayın” denildi.

TÜM İLLERDE UYGULANACAK

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in projeyi 2012’den itibaren tüm Türkiye’de uygulamaya geçireceği öğrenildi. Müdürler ilk karnelerini öğrencilerle birlikte alacaklar.

BAŞARI YÜKSELECEK

“Bu projeyle birlikte İstanbul eğitimindeki başarı da yükselecektir” diyen İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, projenin katkılarını ise şöyle sıraladı: çalışma ilişkilerinin iyileştirilmesi, veriminin arttırılması, kendine güvenin arttırması. -Akşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.