» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Müdürlerin Rotasyonu

A+  A- Müdürlerin Rotasyonu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Eğitim Kurumu Müdürlerinin Zorunlu Yer Değiştirmeleri” konulu bir genelge yayımladı. Bir süredir gündemde olan fakat yeni bir genelge yayımlanmadığı için “acaba uygulanmayacak mı?” dedirten müdür rotasyonu 2010 Temmuz ve Ağustos aylarında yapılacak.

Müdürlerin Rotasyonunda Öne Çıkanlar

Müdürlerin Rotasyonu, tüm dava sonuçları için tıklayınız.

  • Bulunduğu kurumda beş hizmet yılını dolduran okul müdürleri “zorunlu yer değiştirmeye” tabi tutulacak.
  • Müdürlerin hizmet yılı hesaplanırken 01.07.2010 tarihi esas alınacak.
  • Zorunlu yer değiştirmeler il içinde yapılacak.
  • Zorunlu yer değiştirmeye tabi olan okul müdürlerinden durumlarına uygun kurum bulunmayanların atamaları bir sonraki zorunlu yer değiştirmeye ertelenecek.
  • Zorunlu yer değiştirmeye tabi kurum müdürleri aynı ya da daha üst tipteki kurumlar olacak şekilde yer değiştirmeye tabi tutulacaklardır. Eğer müdürler isterse alt kurum tiplerine de atanabileceklerdir.

Bulunduğu kurumda beş yılını dolduran kurum müdürlerinin atanabilecekleri eğitim kurumları aşağıdaki örnek tabloda açıklanmıştır.

Kurum Müdürlerinin zorunlu yer değiştirme genelgesi için tıklayınız.

(Müdür Rotasyonu Genelgesi için tıklayınız. – 23.06.2010 tarih ve 1872/31131 sayılı genelge için tıklayınız.)

egitimciyiz.com

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 24 Haziran 2010 tarihinde eklenmiştir. "Müdürlerin Rotasyonu" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3