NEDEN YİNE “YENİ” BİR BAŞLANGIÇ?

Merhaba.

2003’ten beri eğitim alanında yayın yapan sitemiz yayın hayatı süresince aynı altyapıyı kullandı. Zaman zaman tasarımsal değişiklikler olsa da, aynı sistem ile yayınımıza devam ettik.

Şimdi teknik bir zorunluluk olarak site altyapımızı değiştirdik. On binlerce üye, binlerce doküman, binlerce haber ve içeriği bir kenara bırakarak yine “yeni” bir başlangıç yaptık.

Site veritabanımızda binlerce haber vardı. Fakat bu haberler artık güncelliğini korumayan, eski içeriklerdi ve herhangi bir önemleri kalmadığı için kolayca gözden çıkarabildik.

Binlerce doküman da aynı şekilde, değişen müfredatlar, planlar, yönetmelikler sonucu “eskide” kalmıştı ve güncel bazı dokümanlarla birlikte onları da eski sitemizde bıraktık. Doküman sahiplerinin anlayış göstereceğini umuyoruz.

On binlerce üye kaydından vazgeçmek bizi oldukça düşündürdü. Yayın hayatımız boyunca, hiç bir üyelik zorunluluğu bulunmayan sitemize 40 bine yakın ziyaretçimiz üye olmuştu. Bizler bilginin serbestliğinden ve “sınırsız, koşulsuz” paylaşımından yana kişileriz. Bu bakımdan (fikrimiz değişmezse) üyelik sistemini devreye sokmayı düşünmüyoruz.

Bir çok eğitim sitesinin haber vermekten ziyade doküman deposu haline geldiği, bir doküman indirmek için bile bir çok zorluğun yaşandığı ve sitelerin belli görüşlerce kuşatıldığı bir zamanda sitemize sahip çıkmak, haber, yazı, doküman desteğinde bulunmak için ilgili menüden bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde yaşanan sıkıntılar varsa bunlar da zamanla aşılacaktır. Her konuda bizlere ulaşmaktan çekinmeyiniz.

Egitimciyiz.Com Yayın Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.