» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

NEDEN YİNE “YENİ” BİR BAŞLANGIÇ?

A+  A- NEDEN YİNE “YENİ” BİR BAŞLANGIÇ?

Merhaba.

2003’ten beri eğitim alanında yayın yapan sitemiz yayın hayatı süresince aynı altyapıyı kullandı. Zaman zaman tasarımsal değişiklikler olsa da, aynı sistem ile yayınımıza devam ettik.

Şimdi teknik bir zorunluluk olarak site altyapımızı değiştirdik. On binlerce üye, binlerce doküman, binlerce haber ve içeriği bir kenara bırakarak yine “yeni” bir başlangıç yaptık.

Site veritabanımızda binlerce haber vardı. Fakat bu haberler artık güncelliğini korumayan, eski içeriklerdi ve herhangi bir önemleri kalmadığı için kolayca gözden çıkarabildik.

Binlerce doküman da aynı şekilde, değişen müfredatlar, planlar, yönetmelikler sonucu “eskide” kalmıştı ve güncel bazı dokümanlarla birlikte onları da eski sitemizde bıraktık. Doküman sahiplerinin anlayış göstereceğini umuyoruz.

On binlerce üye kaydından vazgeçmek bizi oldukça düşündürdü. Yayın hayatımız boyunca, hiç bir üyelik zorunluluğu bulunmayan sitemize 40 bine yakın ziyaretçimiz üye olmuştu. Bizler bilginin serbestliğinden ve “sınırsız, koşulsuz” paylaşımından yana kişileriz. Bu bakımdan (fikrimiz değişmezse) üyelik sistemini devreye sokmayı düşünmüyoruz.

Bir çok eğitim sitesinin haber vermekten ziyade doküman deposu haline geldiği, bir doküman indirmek için bile bir çok zorluğun yaşandığı ve sitelerin belli görüşlerce kuşatıldığı bir zamanda sitemize sahip çıkmak, haber, yazı, doküman desteğinde bulunmak için ilgili menüden bize ulaşabilirsiniz.

Sitemizde yaşanan sıkıntılar varsa bunlar da zamanla aşılacaktır. Her konuda bizlere ulaşmaktan çekinmeyiniz.

Egitimciyiz.Com Yayın Ekibi

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 4 Nisan 2010 tarihinde eklenmiştir. "NEDEN YİNE “YENİ” BİR BAŞLANGIÇ?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3