» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Norm Fazlasını Böyle Eritecekler

A+  A- Norm Fazlasını Böyle Eritecekler

Her ilde okulların dönüşmesine bağlı olarak bir çok öğretmen norm fazlası durumuna düştü. MEB ve bazı sendikaların dediği gibi “norm fazlası öğretmen olmayacak” açıklamalarının yanlışlığı ortaya çıkmış oldu.

MEB, hesapta olmayan! norm fazlasını eritmek için önce norm fazlası öğretmenlere “il içi yer değiştirme” isteğinde bulunmasını önerdi! Fakat il içi yer değiştirme isteklerinin büyük çoğunluğunun sonuç vermeyeceği de bilindiği için Müdürlükler şimdi farklı yöntemler denemekte.

NORM FAZLASI SINIFÇI OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ OLACAK

Adana Milli Eğitim Müdürlüğü norm fazlası sınıf öğretmenlerini “okul öncesi öğretmeni” olarak görevlendirmeyi düşünüyor.

Öğretmenleri 06-17 Ağustos tarihleri arasında “Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Seminerine” almayı planlayan müdürlük seminer sonunda öğretmenleri okul öncesinde görevlendirecek.

Yaklaşık 10 günlük bir seminerle okul öncesi öğretmeni yetiştirmek isteyenlere soruyoruz; 10 günde “salatalık” yetişmez derler, bu konuda bir fikriniz var mı acaba?

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 28 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiştir. "Norm Fazlasını Böyle Eritecekler" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. sibel

  sadece din hocalarına iş bulmak için kı….yırtan bu meb den hiç birşey olmaz okul önceciler birleşip hakkımızı arayalım.bugüne kadar gelmiş geçmiş en kötü bakana haddini bildirelim.

 2. emine

  yuhhhhhhhh diyorumm yaaa okulöncesi öğretmenlerinin fazlalarından da matematik öğretmeni yaparlar yakından beklenir yani

 3. İsmail

  Allah akıl fikir versin.

 1. YunusBELL2

  RT @smailNergiz4: #ZiyaHocamGShalabitmedi ömrümü yedin adana il mem valalhi yedin.@ziyaselcuk @hmzaydg @AdanaMem

 1. ahriban3

  RT @smailNergiz4: #ZiyaHocamGShalabitmedi ömrümü yedin adana il mem valalhi yedin.@ziyaselcuk @hmzaydg @AdanaMem

 1. HacerEr43021439

  RT @smailNergiz4: #ZiyaHocamGShalabitmedi ömrümü yedin adana il mem valalhi yedin.@ziyaselcuk @hmzaydg @AdanaMem

 1. pembepelikannnn

  RT @smailNergiz4: #ZiyaHocamGShalabitmedi ömrümü yedin adana il mem valalhi yedin.@ziyaselcuk @hmzaydg @AdanaMem

 1. smailNergiz4

  #ZiyaHocamGShalabitmedi ömrümü yedin adana il mem valalhi yedin.@ziyaselcuk @hmzaydg @AdanaMem

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6