Norm Fazlasını Böyle Eritecekler

Her ilde okulların dönüşmesine bağlı olarak bir çok öğretmen norm fazlası durumuna düştü. MEB ve bazı sendikaların dediği gibi “norm fazlası öğretmen olmayacak” açıklamalarının yanlışlığı ortaya çıkmış oldu.

MEB, hesapta olmayan! norm fazlasını eritmek için önce norm fazlası öğretmenlere “il içi yer değiştirme” isteğinde bulunmasını önerdi! Fakat il içi yer değiştirme isteklerinin büyük çoğunluğunun sonuç vermeyeceği de bilindiği için Müdürlükler şimdi farklı yöntemler denemekte.

NORM FAZLASI SINIFÇI OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ OLACAK

Adana Milli Eğitim Müdürlüğü norm fazlası sınıf öğretmenlerini “okul öncesi öğretmeni” olarak görevlendirmeyi düşünüyor.

Öğretmenleri 06-17 Ağustos tarihleri arasında “Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Seminerine” almayı planlayan müdürlük seminer sonunda öğretmenleri okul öncesinde görevlendirecek.

Yaklaşık 10 günlük bir seminerle okul öncesi öğretmeni yetiştirmek isteyenlere soruyoruz; 10 günde “salatalık” yetişmez derler, bu konuda bir fikriniz var mı acaba?

3 thoughts on “Norm Fazlasını Böyle Eritecekler

  1. sadece din hocalarına iş bulmak için kı….yırtan bu meb den hiç birşey olmaz okul önceciler birleşip hakkımızı arayalım.bugüne kadar gelmiş geçmiş en kötü bakana haddini bildirelim.

  2. yuhhhhhhhh diyorumm yaaa okulöncesi öğretmenlerinin fazlalarından da matematik öğretmeni yaparlar yakından beklenir yani

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.