» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

O Evler Şimdi de Terör Yuvası Oldu

A+  A- O Evler Şimdi de Terör Yuvası Oldu

İçişleri Bakanı Muammer Güler “kızlı-erkekli” gündemi farklı bir boyuta taşıdı. Gündemdeki ahlaksızlık, fuhuş, şikayet, kontrolsüzlük iddialarının ardından yeni iddia: “bu evler terör yuvası…”

Güler’in açıklamasından satırbaşları;

“Bize şu ana kadar bu evlerle ilgili veya apartman daireleriyle ilgili gelen değişik müracaatlar oldu. Bunların da değerlendirmeleri yapıldı.

Bizim olaya bakış açımız terörle mücadele boyutuyla ilgili. Üniversite öğrencilerinin kaldığı evler ve yurtlar terör örgütlerinin eleman kazanmak için kaynak olarak gördükleri yerlerdi. Söz konusu oluşumlar üniversite kayıt dönemlerinde stant açarak broşür dağıtarak kendilerine yönlendirme çabasında olduklarını görüyoruz.

Terörle ilgili yaptığımız çalışmalara da terör örgütlerinin öğrencileri elde etmede kız erkek ilişiklerini kullandıkları bir vakadır.

Bu evlerdeki yapılandırmalarda bir eğitim ve bilinçlendirme sürecinden geçildiğini görüyoruz. Bu süreçte de şiddeti meşru gösterecek bir bilinç artırımı yapıldığını gördük.

Bu faaliyetlerde maalesef gençleri kendi amaçları çerçevesinde evlerde barındırdıklarını gördük.

Ailelerin çocuklarının nerede olduğunu bilme hakkı vardır. Devletin koruyucu tedbir alma durumu da vardır.

Bu işin terör boyutudur. Bir de öğrenci evleri denilen ülkemizde yeni yeni oluşan bir sektör var. Günü birlik kiralanan öğrenci evleri var. Günü birlik geçici konaklama dediğimiz yerler. Çoğunlukla sürekli konaklanan yerlerde yapılmaktadır. Mesela apartmanların bir iki dairesinde geçici olarak konaklama yapılmaktadır.

Bu evler apart adı altında rezidans adı altında kullandırılabiliyor. Ve maalesef fuhuş ve suçluların barındırılması şeklinde kullanılabiliyor.

Kimlik bildirme kanununa göre bu tip yerlerde kalan kişilerin işverenler tarafından kimliklerinin tespitiyle bildirilmesi lazım.

Bu öğrenci evi pansiyon ve yurt gibi yerlerin çalışma ruhsatlarının olması lazım.
Apart otel olarak kullanılıyorsa turizm bakanlığından, yurt olarak kullanılıyorsa da belediyelerden ruhsat alması lazım.

Hukukumuzda apart daire diye bir düzenleme yok.

Bugünlerde bakanlığımızdan bir genelge yayınlanacak bu genelde bu tip apartların polis tarafından denetlenmesi yer alacak.

Çok sayıda yerde yapılan operasyonlarda bu tip yerlerin fuhuşa aracılık yapılmasında kullanıldığı görülmektedir.

Bu yerlerin sağlık ve imar şartları ile kat maliklerin onayına bağlanması lazım.

Öğrencilerin maalesef terör örgütlerin amaçları doğrultusunda barındırıldıkları yerlere ilişkin bir hukuki düzenleme yapılabilecektir.

Söylediğim konu bir kız ve erkek öğrencinin kaldığı evlerle ilgili değildir.

Özel hayata herhangi bir müdahale yok.

Valiliklerimize intikal eden konuların az önce bahsettiğim konular olduğunu söyledim.

Gençlerimizin korunması anlamında buralarda çok sayıda fuhuşa teşvik gibi çalışmaların bu apartların kullanımı polisin tespitleri arasındadır.

İncelemeler yapılıyor. Hukuki bir eksiklik varsa bunlar da tamamlanacaktır.

Özel hayatın korunması anlamında kişilerin hak ve özgürlüklerinin korunmasına yönelik bir çalışma değildir.”Satırbaşları: hürriyet

Kız-Erkek Ayrımı Velileri Ayaklandırdı

“Kızlı Erkekli” Müdahale Başladı

Denetim Evlere Değil Yurtlaraymış

Yine Yanlış Anlamışız

 

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 6 Kasım 2013 tarihinde eklenmiştir. "O Evler Şimdi de Terör Yuvası Oldu" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. KamuranToktanis

  Katliamın sembolü olan fotoğraftaki bebek 50 günlük. Ona sarılan ise babası fırıncı Ömer Muhammed Salih. 8 kız çocu… https://t.co/11xfezRs0E

 1. sefa_said

  3/ Yeni Zellanda'nın kıdemli Müslüman polis şefi Naila Hasan'ın, salavat ve dua ile yaptığı konuşma: "Elem içinde… https://t.co/Dmh3H6rzGZ

 1. HakanHatipoglu

  Bu kız erkek kuralı değişik oldu. Şimdi misal Melisa gitti bu hafta, haftaya yine otomatikman 3 erkek potaya çıkaca… https://t.co/K8V8lOGd41

 1. Hallobeg

  RT @IdrisAkcara: Düğünleri kız erkek karışık yapacaksınız,Helalinizi milletin içinde oynatacaksınız,tesettürden ödün vereceksiniz,Namazı un…

 1. GaraYagub

  RT @IdrisAkcara: Düğünleri kız erkek karışık yapacaksınız,Helalinizi milletin içinde oynatacaksınız,tesettürden ödün vereceksiniz,Namazı un…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5