O Müdür Yardımcısı İntihar Etti

28 kişinin öldüğü, çoğu öğrenci 268 kişinin de kayıp olduğu gemi kazasında öğrencileri ölen ve kaybolan lisenin müdür yardımcısı intihar etti.

Okul gezisine giden lise öğrencilerinin hayatını kaybettiği kaza sonucunda okul müdür yardımcısı intihar ederek yaşamına son verdi.

Tarihinin en büyük deniz kazalarından birini yaşayan Güney Kore‘de, bindikleri feribotun iki gün önce batması sonucu kaybolan öğrencilerin müdür yardımcısının de öğrencilerle feribotta yolculuk ettiği belirtildi.

Müdür yardımcısının, kazanın ardından arama kurtarma ekipleri tarafından kurtarılan 179 kişiden biri olduğunu açıkladı.

Kang Ming-gyu isimli müdür yardımcısının, kayıp öğrencilerin yakınlarının bekletildiği spor salonunun önünde kendisini astığı belirtildi. Güney Kore polisi, 52 yaşındaki müdür yardımcısının iki gündür ortalıkta görünmediğini açıkladı.

Ülkenin güneyindeki Incheon kentinden turistik Jeju Adası’na giden 6,325 ton ağırlığındaki “Sewol” adlı feribot, Çarşamba sabahı erken saatlerde Byungpoong Adası’nın 20 kilometre açığında sahil güvenliğe yardım çağrısı gönderdikten sonra yan yatmış ve hızla soğuk sulara gömülmüştü.

325’i okul gezisine katılan lise öğrencisi olmak üzere 475 yolcu ve mürettebatın bulunduğu feribotun neden battığı henüz bilinmiyor. Feribotun, sualtındaki bir kayaya çarpmış olabileceği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.