“O Soru İçin Özür Dileriz”

FEM Dershanesi‘nin, Eylül ayında Hatay’daki bir gösteri sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan‘ı ima eden bir deneme sınavı sorusu hazırladığı iddia edildi.

soL’un haberi…

Cemaat’e ait FEM Dershanesi, yaptığı bir deneme sınavında öğrencilere yönelttiği bir soruda 10 Eylül gecesi Antakya’da yaşanan polis saldırısında hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ı ima eden bir soru sorarak polisin eylemler karşısındaki tutumunu aklamaya teşebbüs etmişti.

Dershanenin hazırladığı deneme sınavında öğrencilere sorulan felsefe sorusu şu şekildeydi:

Cemaat dershanesi o soru için özür diledi

Fem Dershanesi, deneme sınavında Ahmet Atakan’ı hedef alarak sorduğu soru için özür diledi.

Fem Yayın Merkezi’nde soL’a gönderilen özür maili şu şekilde:

“FEM yayınları tarafından hazırlanan bir felsefe sorusunda, yayın kurulu ilkelerimizden olan “güncel siyasi tartışmaların dışında kalma, müfredat dışına çıkmama” prensibimizin ihlal edildiğini maalesef sınav sonrası fark etmiş bulunuyoruz. Soru hazırlanırken ÖSYM’ce de benimsenen öğrencilerin ilgisini çekme, güncel haberlerden yararlanma amacı güdülmüş fakat maksadı aşan bir anlam ortaya çıkmasına neden olunmuştur. Bu konunun kurumumuz içerisinde ayrıntılı olarak tetkik edilmekte olduğunu belirtip, incinen ve rencide olan taraflardan Fem Yayınları olarak özür dileriz.”

Fem Yayın Merkezi

Haber: soL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.