» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğrenim Kredisinde 750 Bin Kişiye Haciz

A+  A- Öğrenim Kredisinde 750 Bin Kişiye Haciz

Öğrenim ve katkı kredisi borçlarını ödeyemeyen 750 bin 891 dosya borçlusu hakkında takibat işlemi başlatıldı.

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk’ün soru önergesine Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın verdiği yanıt, öğrenim ve katkı kredisi borçlarını ödeyemeyen 750 bin 891 dosya borçlusu hakkında takibat işlemi başlatıldığını ortaya çıkardı.

Katkı ve öğrenim kredisi borçları affedilecek mi?


Öğrenim Kredisi Faiz Affı (En Güncel Haber – 26.02.2011)

Öğrenim Kredisine Af Yok mu? (24.02.2011) tıklayınız.

“Öğrenim Kredisi Affında Son Durum” (12.02.2011) için tıklayınız.

Öğrenim Katkı Kredisi Affı (13.02.2011) tıklayınız.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan almış oldukları öğrenim ve/veya katkı kredisi borçlarını zamanında ödemedikleri için borçları ivedilik kazanarak Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun kapsamına giren kişiler hakkında takibat işlemi başlatıldığını bildirdi.

750 BİN DOSYA BORÇLUSU VAR

Haklarında takibat işlemi başlatılan öğrenim kredisinden 436 bin 291 dosya borçlusu, katkı kredisinden 314 bin 600 dosya borçlusu olduğunu belirten Yazıcı, “Toplam 750 bin 891 dosya borçlusu bulunmaktadır” dedi.

43 BİN BORÇLUNUN BORCU ERTELENDİ

Bakan Yazıcı, 3 Kasım 2010 tarihi itibarıyla toplam 43 bin 537 öğrenim ve katkı kredisi borçlusunun yapmış oldukları borç erteleme taleplerinin Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yerine getirildiğini bildirdi.

Ne Yapılacak?

Öğrenim ve katkı kredisi ile ilgili olarak evlerine ödeme bildirimi gelen kişilerin en kısa zamanda vergi dairelerine uğrayarak mal bildiriminde bulunmaları, ödeme bildirimini aldıklarını belirtmeleri, sonraki süreçte borç yapılandırmasında yararlı olabilir.

Katkı ve Öğrenim Kredisine Af Var mı?

“Öğrenim Kredisi Borcu Olanlara Müjde” başlıklı haberimiz için tıklayınız.

“Katkı ve Öğrenim Kredisine Af” başlıklı haberimiz için tıklayınız.

Sitemizdeki; Torba Yasa, Öğrenim Kredisi Faiz Affı, Katkı Kredisi Affı, Faiz affı başvuru dilekçesi, EK:2/A ile ilgili tüm habere ulaşmak için tıklayınız.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 28 Ocak 2011 tarihinde eklenmiştir. "Öğrenim Kredisinde 750 Bin Kişiye Haciz" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. danyell

  af yokmu af

 2. fuat

  nasıl bir ülkede yasıyoruz.sö zde egıtıme katkı olrak aldık.nerden bilelim ki tefecilerin eline düşmüşüz.aldıgım para 3600 olmuş 9000 nasıl ödeyecem arkadaşlar…

 3. admin

  Katkı ve öğrenim kredisi affı ile ilgili son durum için tıklayınız: http://www.egitimciyiz.com/2011/02/12/ogrenim-kredisi-affi-2011.html

 4. xxx

  Kredi borçlarımızı keyfimizden mi ödemedik.Şu an sözleşmeli öğretmenlik yapıyorum.O da ayrı bir yara.Bugün borcumu tekrar kontrol ettim.Evlendikten sonra aldığım ismime 4000 lira tutarında ayrı bir borç daha görünüyor.Halbuki ben sadece bir kez kredi imkanından yararlandım.KYK’ya hatanın düzeltilmesine dair hemen bir dilekçe yazdım.Böyle hatalar da yapabiliyorlar. Açıkçası aldığım paranın hiçbir hayrını görmedim.10 yıldır kurtulamadım bu borçtan.Lütfen yasa tasarısı bir an önce kesinleşsin ve benim gibilerin mağduriyetleri bir an önce giderilsin.

 5. x

  1500 lira maaş alıyorum ailemi zor geçindiriyorum. 20 seneye yaysın borcumu rahat rahat ödeyeyim.

 6. emine

  torba yasasında öğrenim ve katkı kredisine af geldi mi kesin olarak yardımcı olur musunuz?

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6