» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği

A+  A- Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği

Öğretmenlerin Geriye Dönük Beş Yıl İçerisindeki Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneklerini Alabileceklerine İlişkin Örnek Bir Uygulama

Öğretmenlere, öğretim yılı içerisinde ortaya çıkabilecek şahsi ihtiyaçlarının teminine katkı sağlamak amacıyla ödenen öğretim yılına hazırlık ödeneğinin eylül ayı dışında da ödenebileceğini bugüne kadar hazırlamış olduğumuz haberlerimizde dile getirdik. (2010 2011 öğretim yılına hazırlık ödeneği haberin devamında)

2010 2011 Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği için tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın eylül ayında yayınladığı görüş yazısında bu ödeneğin eylül ayı dışında başlayanlara ödenemeyeceği ifade edilmiş, ancak Eğitim Sen sendikası tarafından Danıştay’da açılan davada Danıştay 2. Dairesi bakanlığın bu görüş yazısını iptal etmiştir. Bugün itibariyle de mahkeme kararı üzerine Milli Eğitim Bakanlığı beklenen görüş yazısını yayınlamamıştır.

Bu konuda Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü almış olduğu bir kararla 01 Ocak 2005 tarihinden itibaren öğretim yılına hazırlık ödeneğini alamayan öğretmenlerin müracaatları durumunda alamadıkları ödenekleri ödeyeceğini ifade ederek diğer il milli eğitimlere de örnek olabilecek bir uygulama sergilemişlerdir.

Bakanlık hatasını düzeltme yoluna gitmemiş iken Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenlerin hak mağduriyetlerini giderme yolunda önemli bir adım atmıştır.

IĞDIR MEM’İN YAZISI

1 2

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 2 Haziran 2010 tarihinde eklenmiştir. "Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
11