» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretime Hazırlık Ödeneğine Yüksek Zam mı Geliyor?

A+  A- Öğretime Hazırlık Ödeneğine Yüksek Zam mı Geliyor?

Öğretim ödeneğine “yüksek zam”, toplu sözleşme şartına bağlandı. Geçtiğimiz günlerde konfederasyonlarla masaya oturan Bakanlık, Memur Sen ile yaptığı görüşmeler sonucu uzlaşmıştı.

Toplu sözleşme görüşmeleri diğer konfederasyonlar tarafından protesto edilmiş, hükümetin önerisinin kabul edilemez olduğu belirtilmişti.

Ödeneğe Toplu Sözleşme Şartı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her eğitim yılı başında öğretmenlere verilen ödeneklerin iki katına çıkarılması için çalışma başlatıldığı öğrenildi.

Ödeneğin öğretmenlerin dışındaki eğitim çalışanlarını da kapsaması planlanıyor.

Maliye Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre eğitim öğretime hazırlık ödeneği konusundan yapılacak çalışma toplu sözleşmelerde hükümetin verdiği teklifin kabul edilmesi şartıyla başlayacak.

Öğretim ödeneğine yapılacak zamla ilgili son söz maliyenin olacak. Eğer Maliye Bakanlığı teklifi kabul etmezse 2013-2014 eğitim öğretim yılı başında öğretmenler öğretim ödeneklerini 740 TL olarak alacak.

“2013-2014 Eğitime Hazırlık Ödeneği” başlıklı haberimiz için tıklayınız!

2013-2014 Eğitim Ödeneği Ne Kadar?

2013-2014 eğitim öğretim yılında öğretmenlerin alacağı “eğitim öğretime hazırlık ödeneği” 740 TL olarak belirlendi.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ek 32’nci maddesinde belirtilen ifadede;

“Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup, fiilen öğretmenlik yapanlara hazırlık ödeneği verilir.

2013-2014 eğitim döneminde, öğretim yılına hazırlık ödeneğinin 740 lira olması karara bağlanmıştır. 2012 yılında 700 lira olarak ödeneğe %5,7 oranında zam yapılıp 740 TL olarak belirlenmiştir.” denmekte.

Öğretim yılına hazırlık ödeneğinin ne kadar olacağı hükümetin vereceği karardan sonra belli olacak.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 11 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiştir. "Öğretime Hazırlık Ödeneğine Yüksek Zam mı Geliyor?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. kezbankaragoz

  @umit_k meb 'in okullara yolladığı ödenek belli..keza da artık bir belge var.. okullar ihtiyaç halinde aidat topl… https://t.co/pfpHZQbjX1

 1. 19_musty

  @fatihportakal #şakasıyok ama gercekten #şakagibi. Bu sürecte Rehabilitasyon merkezleri egitim vermedigi icin ödene… https://t.co/A2G36vkIun

 1. 19_musty

  @fatihportakal Sayin @fatihportakal #şakasıyok ama gercekten şaka gibi. Bu sürecte Rehabilitasyon merkezleri egitim… https://t.co/o09zKtRlyZ

 1. Seydonaloji

  Sayın @ozerkder MEB maliye bakanlığıyla birlikte ücretli ve usta öğreticilerin maaşlarını derse girmedik eri halde… https://t.co/dig7bX5Z5d

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3