» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretmen Adayları Eyleme Gidiyor

A+  A- Öğretmen Adayları Eyleme Gidiyor

Gün içerisinde açıklanan branş başarı sıralamaları ve kadrolar öğretmenlerde hayal kırıklığına neden oldu. Bir çok aday, kendi bölümüne ayrılan kontenjan sayısını yetersiz buldu.

Öğretmen adayları günlerdir Facebook ve Twitter üzerinden 11 bin 544 olan atama sayısının 55 bin‘e yükseltilmesi talebiyle siyasilere ve gazetecilere mesajlar göndermekte.

MEB tarafından açıklanan acil öğretmen ihtiyacına rağmen 11 bin 544 öğretmen alımının yapılması adaylar arasında büyük tepki ile karşılanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Ağustos ayında yapacağı 11 bin 544 kadrolu öğretmen ataması için başvurular 18 Ağustos 2011 Perşembe günü başlıyor.

MEB bu yıl KPSS ile ilgili tüm açıklamaları son güne kadar bekletti. Başvurulara bir gün kala taban puanlar ve kontenjan sayıları açıklanmış olsa da kılavuzda henüz il kontenjanları yer almıyor.

Öğretmen Adayları Örgütleniyor

Öğretmen adayları tepkilerini her ne kadar sosyal medyada dile getiriyor olsa da seslerini daha çok duyurmak için basın açıklaması ve eylemler düzenlemekte.

Yapılacak organizasyonların duyuruları http://www.ayop.biz, Facebook ve Twitter üzerinden yayımlanıyor. Çalışmalar belirlenen il temsilcileri aracılığıyla yürütülüyor.

Henüz eylem takvimi netleşmemiş olsa da 20 Ağustos’ta İstanbul’da, 26 Ağustos’ta Ankara’da kitlesel katılımlı eylemler düzenleneceği biliniyor.

Öğretmenlerin haklı talepleri toplumun bir çok kesiminden destek buluyor. Eğitimciler, sanatçılar, gazeteciler ve bazı milletvekilleri öğretmen adaylarının taleplerini ve yapacakları eylemleri destekliyor.

Biz de Egitimciyiz.Com olarak öğretmen adaylarına destek verdiğimizi belirtmek isteriz.

Öğretmen adaylarının yapacakları eylemler gün içerisinde netleşince, eylemlerle ilgili açıklamaları yine sitemizden takip edebileceksiniz.

Haberin altındaki yorum bölümünden açıklamalarınızı ekleyebilirsiniz.

EYLEM TAKVİMİ

1) 20 Ağustos Cumartesi, İstanbul: 12.00’da Taksim Galatasay Lisesi Önü
2) 26 Ağustos Cuma, Ankara: Milli Eğitim Bakanlığı Atama Salonu önü

BAĞLANTILAR

http://www.ayop.biz

https://www.facebook.com/groups/agustosatama/

http://www.facebook.com/groups/ayotcat/

 

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 17 Ağustos 2011 tarihinde eklenmiştir. "Öğretmen Adayları Eyleme Gidiyor" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. Arkadaşlar eylemler için ve diğer kararlarımız için bir arada olmamız gerekiyor. Ben burdan memurseni, memurlar.net’i ve eğitim sen’i kınıyorum bu sayfaya da teşekkürlerimi sunuyorum. Hiç birisi bu konuyla ilgilenmedi. İlk kararımız ücretli yapmıyoruz. Arkadaşlar ücretli öğretmenlik yaparsanız atamayı unutun. Ücretli yapanlar arkadaşlar kendi kendinize haksızlık yapmayınız. En az 80 bin öğretmen ataması yaptıracağız arkadaşlar eylemlere katılalım. Particilik yapmayalım. Hangi partiden olursan ol. Atanmak senin hakkın.
  Sayfamıza üye olmanızı rica ediyoruz.
  Büyük kırmızı zarf eylemi yazarak sayfamıza ulaşabilirsiniz.

  http://www.facebook.com/pages/B%C3%BCy%C3%BCk-K%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1-zarf-eylemi/234700089908741?sk=wall

 2. BURCU

  HER YIL DİN KÜLTÜRÜ ÖĞRETMENLİĞİNE VERİLEN BİNLERCE KADRONUN FİZİK,KİMYA,BİYOLOJİ ÖĞRETMENLERİNEDE VERİLMESİ İÇİN,SEÇİM ÖNCESİ VERİLEN SÖZLERİ HATIRLATMAK 20-26 AĞUSTOSTA HEP BERABER MEYDANLARDAYIZ…

 3. eğitim

  vakit eylem vaktidir.Haydi eğitim sistemini devirmeye!

 4. esra

  desteğe çok teşekkürler ama biz öğretemen ADAYI değilizzzz…!!!

 5. mamosteMath

  desteğiniz için teşekkürler…

 6. yasemin

  teşekkür ederiiizzz haklı davamızda yanımızda olduğunuz için YETKİLİLEER duyuun lütfen sesimizi artık bizde normal bi yaşam sürmek istiyoruz.. herkesi twitterdaki #sadeceatamaistiyoruz etkinliğimize destek olmaya davet ediyorum.. HAYDİ ÖĞRETMENLER OKULAAA!!!!

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6