» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretmen Atamaları İptal Edilsin Başvurusu

A+  A- Öğretmen Atamaları İptal Edilsin Başvurusu

KPSS’ye giren öğretmen Burcu Hacer Durukan, sınavda kopya çekildiği yönündeki iddialar nedeniyle, 31 Ağustosta yapılacak öğretmen atamalarının iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle Danıştaya başvurdu.

Durukan, avukatı Birol Keskin ile İzmir Adliye Sarayı’na gelerek, söz konusu talebini içeren dilekçeyi, Danıştaya gönderilmek üzere İzmir Nöbetçi İdare Mahkemesine verdi.

Başvurusunun ardından gazetecilere açıklama yapan Durukan, KPSS’nin ardından gündeme gelen kopya iddialarının, “kamuoyunun eğitim sistemine ve ÖSYM’ye olan güvenini sarstığını ve akıllarda bir soru işareti oluşturduğunu” öne sürdü.

Durukan, “İddiaların doğru olması durumunda bu sonuçlarla atama yapılması Anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olacak ve suç teşkil edecek. Sınava hile, kopya karıştığı doğru ise sadece kopya çekenlerin nasıl ayıklanacağı ciddi bir sıkıntı yaratacak. Sınavın geçerli sayılıp atamaların yapılmasını kesinlikle doğru bulmuyoruz. Atama kararının iptali ve yürütmenin durdurulmasını talep ettik” dedi.

Başvuruyu yalnızca kendisi için değil benzer durumdaki tüm öğretmenler için yaptığını belirten Durukan’a, adliyeye gelen 11 öğretmen de destek verdi.

Bu durumda kopya çekmeden başarılı olan adayların ne tepki göstereceği merakla bekleniyor.

Kaynak: memurlar.net
Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 27 Ağustos 2010 tarihinde eklenmiştir. "Öğretmen Atamaları İptal Edilsin Başvurusu" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. zuhal

    hakııyla kazanan adayların hakkını kim savunacak acaba soruyorum?! kopyacılar elensin puanlar tekrar hesaplansın ve atamalar yapılsın yeter artık alın terimle yaptıgım 90 a 91 netin hesabını kim verecek eger bu sınav iptal olursa tekrar yapabilecegimin garantisini kim verecek bana eger 1 net bile düşük yapsam o zaman da hak yenmiş olunmayacak mı?

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4