» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretmen de Saçlarını Sıfıra Vurdurdu

A+  A- Öğretmen de Saçlarını Sıfıra Vurdurdu

İlkokul öğretmeni hasta öğrencisinin saçları dökülünce, kendi kafasını da sıfıra vurdurdu.

İran’ın Kürdistan Eyaleti Merivan’da bir ilkokul öğretmeni Ali Muhammediyan hasta bir öğrencisinin saçları dökülünce, kendi kafasını da sıfıra vurdurdu ve ülkenin ulusal kahramanı oldu.

Hasta öğrencisi Mahan Rahimi’nin saçları olmadığı için diğer öğrenciler tarafından dalga geçildiğini farkeden İran’lı öğretmen, kel öğrencisine destek olmak için saçlarını kazıtıp 8 yaşındaki öğrencisi ile fotoğraf çektirdi. Ali Muhammediyan fotoğrafı Facebook sayfasına ekledi altına da: “Bizim kafalarımızın saça alerjisi var” notu düştü. Ne olduysa o fotoğraftan sonra oldu. Fotoğraf bir gece içinde yüzlerce beğeni ve paylaşım aldı. Ardından bütün sınıftaki çocuklar da saçlarını kazıttılar.

Guardian gazetesine yaptığı röportajda Ali Muhammediyan, “Ertesi gün Facebook sayfama girdiğimde fotoğrafı beğenenlerin ve paylaşanların sayısını görünce inanamadım.” dedi.

Ali Muhammediyan’ın bu hareketi öyle bir etki yarattı ki, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani öğretmeni tebrik etti ve küçük Mahan’ın tedavi masraflarını üstlendi.

Öğretmen Ali Muhammediyan ayrıca İran Eğitim Bakanlığına resmi teşekkür için davet edildi.

Kürdistan eyaleti Merivan gazetesine konuşan 45 yaşındaki öğretmen “Mahan kel kaldıktan sonra çok içine kapandı. Yüzünden gülümsemesi eksildi ve derslerinden de endişe duymaya başladım. Onu tekrar yoluna sokabilmek için kafamı kazıttım. Bu olayın insanları böyle etkilemiş olmasına sevindim, çok olumlu tepkiler aldım. Şimdi okuldaki herkes kafasını kazıtmak istiyor.” dedi.

Mahan’ın durumunu inceleyen Tahran’ın Razı Hastanesindeki doktorlar, Mahan’ın bağışıklık sistemi ile ilgili bir problemi olabileceğini ve saçının neden döküldüğünün araştırılacağını söylediler. Mahan’dan alınan örenekler test için Almanya’ya da gönderildi.

Öğretmeni, “Sınıf arkadaşları da ona destek oluyor ve Mahan artık gülümsüyor ” dedi. -dipnottv

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 29 Ocak 2014 tarihinde eklenmiştir. "Öğretmen de Saçlarını Sıfıra Vurdurdu" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. Anonim

    cok anlamli

  1. GD154

    Don lastiğinin ne olduğunu biliriz değil mi? Trabzon’da bir öğretmen, saçlarını toplamasını istediği kız öğrenciye… https://t.co/n1cEVXr2F1

  1. irongirl5262

    Nisaaa nasil örüyorsun saçlarını acil bana öğretmen gerekkk #survivor2020 #nisabölükbası

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3