» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretmen Öldü, Ama Dünya Yıldızıyız!

A+  A- Öğretmen Öldü, Ama Dünya Yıldızıyız!

Edirne Valiliği ziyaretinden sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, gazetecilerin hamallık yaparken hayatını kaybeden sözleşmeli öğretmen Ahmet Fazlı Elçi ile ilgili soru sormak istemeleri üzerine sinirlendi.

“O konuda açıklama yaptım” diyerek soruları kabul etmeyen Çubukçu’nun gergin duruşu dikkat çekti.

Hayatını kaybeden öğretmenden hiç bahsetmedi.

Çubukçu, daha sonra sivil toplum örgütleriyle yaptığı toplantıda referandum süreciyle ilgili bilgi verdi. Referandumda evet oyu vermeleri için nedenleri açıklayan Çubukçu “Türkiye, Avrupa ve dünyada, dünyanın yıldızı olma yönünde ilerliyor. Türkiye’yi, dünyanın en büyük 17’nci ekonomisi haline getirdik” dedi.

Bakan Çubukçu “herkesin yaşan standartlarını yükselttik” açıklamasını yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Çubukçu geçtiğimiz günlerde sözleşmeli öğretmenleri “Siz de bunu tercih etmeseydiniz” diyerek azarlamış ve öğretmenin nasıl olması gerektiği hakkında bilgi vermişti.

Ücretli Öğretmen Hamallık Yaparken Öldü başlıklı haberimiz için tıklayınız.

Alma Öğretmenin Ahını başlıklı haberimiz için tıklayınız.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 12 Ağustos 2010 tarihinde eklenmiştir. "Öğretmen Öldü, Ama Dünya Yıldızıyız!" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6