» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretmene AKP Mitingi İzni

A+  A- Öğretmene AKP Mitingi İzni

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Buğdayeken’in tüm okullara mail göndererek müdür, müdür yardımcısı ve personeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın’daki mitingine çağırdığı, mitinge katılacak personelin görevli ve izinli sayılacağı duyuruldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş haberlere tepki gösterdi.

Kurumlara gönderilen resmi e-posta haberin devamındadır.
SAHİP ÇIKMADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın’a mitinge değil, resmi açılışa geldiğini hatırlatan Vali Coş, “Bahse konu olan e-postayı müdürümüz kendi inisiyatifinde gönderdiğini belirtmiştir.” dedi.

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Buğdayeken de söz konusu metnin resmi bir yazı değil, resmi açılışları bilgilendirme amaçlı bir duyuru olduğunu belirtti.

MİTİNG DEĞİL, TOPLU AÇILIŞ

Aydın Valisi Avni Coş bunun bir siyasi parti mitingi olmadığını, toplu açılış töreni olduğunu, bu yüzden ortada herhangi bir yanlış anlamanın söz konusu olmaması gerektiğini belirtti. Ayrıca kamu personelinin katılımı için herhangi bir emir verilmediğini de söyleyen Coş, “Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilçedeki kurumlara gönderildiği e-postanın; elektronik ortamda resmi okul ve kurumlara gönderilen resmi açılış töreninin duyurusu olduğu, eğitim yatırımlarının da açılış nedeniyle bilgilendirme amacıyla gönderildiği anlaşılmıştır” dedi.

İşte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kurumlara gönderdiği o yazı…

MİTİNG Mİ?

Vali tarafından yapılan “miting değil” açıklamasının yerinde olmadığı, yapılan konuşmaların ve törenin bir AKP mitingini anımsattığı iddia edildi.

20 tesisin açılışını yapan Başbakan, Aydın’a geldiği Başbakanlığa ait helikopter ile Aydın Adnan Menderes Stadı’na iniş yaptı.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada “demokrasiye ‘evet’ diyoruz, özgürlüklere ‘evet’ diyoruz. Güçlü Türkiye’ye evet diyoruz.Yeniden büyük Türkiye’ye ‘evet’ diyoruz. Yeter söz milletindir diyoruz” dedi.

Başbakan “Sevdamız millet, kararımız evet ve oyumuz evet olacak” diyerek halktan referandumda “evet” oyu kullanmasını istedi.

Açılıştan çok siyasi parti mitingini andıran açıklamaların yapıldığı tören, Erdoğan’ın Başbakanlık helikopterine binerek yola çıkmasıyla son buldu.

EĞİTİM ÇEVRELERİ ENDİŞELİ

Siyasi parti mitingini andıran bu tarz açılışlara kamu çalışanlarının çağırılması ve katılanların görevli izinli sayılması, “siyaset eğitimin de tadını kaçırdı” yorumlarına neden oldu.

Kaynak: aydınca.com, Birgun

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 6 Ağustos 2010 tarihinde eklenmiştir. "Öğretmene AKP Mitingi İzni" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8