» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretmene Beklenen Müjde Geldi!

A+  A- Öğretmene Beklenen Müjde Geldi!

Haber sitelerinde yazıldı çizildi; bir maaş ikramiye, ek derse zam, özlük haklarında iyileştirme… Fakat yetkili kişilerin açıklamalarından sonra görüldü ki 24 Kasım Öğretmenler Günü‘ne dair ortaya atılan iddiaların hiçbiri doğru çıkmadı.

Öğretmenlere asıl beklenen “müjdeyi” Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik verdi.

“Tarihinde bir ilk”, “Bakan Çelik öğretmenleri unutmadı” denerek verilen müjde ise oldukça cazip görünüyor!

O Müjde Ne?

Devlet Tiyatroları’nın ülke çapındaki tüm oyunları 24 Kasım günü öğretmenlere ücretsiz olacak. Öğretmenler Devlet Tiyatroları’nın oyunlarına ait biletleri öğretmen kimliği ibraz ederek ücretsiz olarak alabilecek.

Çelik’in Armağanları Bitmek Bilmiyor

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik‘in öğretmenlere sürprizleri bununla da bitmiyor. 24 Kasım günü müzeler de öğretmenlere ücretsiz olacak.

Dileyen öğretmenler, yine kimlik kartını ibraz etmek suretiyle Bakanlığa bağlı müzelerden ücretsiz yararlanabilecek.

Bakanlığın Öğretmenler Günü Duyurusu

24 Kasım’da Türkiye Genelinde Sahnelenen Tüm Oyunlar ve Tüm Müzeler Öğretmenlere Ücretsiz Olacak

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik döneminde bir ilk gerçekleşiyor. Devlet Tiyatroları, Türkiye genelinde 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde eğitim emekçilerine ücretsiz “perde” diyecek. Öğretmenler bu haftadan itibaren kimlik ibraz ederek DT gişelerinden biletlerini alabilecek.

Önceki yıllarda gün dolayısıyla sadece Ankara’da tek bir sahnede tek bir temsil ücretsiz olarak gösteriliyordu. İlk kez bu yıl Devlet Tiyatrolarının Türkiye çapındaki tüm yerleşik sahnelerinde 24 Kasım günü oynanacak bütün oyunlar öğretmenlerine ve ailelerine ücretsiz olacak.

Bakanlığın Öğretmenler Günü armağanları bununla bitmiyor. 24 Kasım Pazar günü tüm öğretmenler müzelere ücretsiz girebilecekler.

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik döneminde kültürel ve sanatsal armağanlarla halkı tarih ve kültür konusunda bilinçlendirmek ve sanatı sevdirmek bir geleneğe dönüşüyor. Bakanlık daha önce de sosyal medya sayfaları aracılığıyla belirli günlerde ve etkinliklerde; festivallerinden bilet, “kültür seti”, “müzekart” ve “Piri Reis Seti” gibi armağanlar dağıtmıştı.

Anlamayana!

Öğretmenler hediye, zam, daha fazla müjde istemiyor.

Öğretmenler sadece meslek itibarının geri verilmesini istiyor ve diyor ki; “yeter artık, ellerinizi eğitimin üzerinden çekin, öğrenciler ve eğitim üzerinden siyaset yapmayın…”

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 18 Kasım 2013 tarihinde eklenmiştir. "Öğretmene Beklenen Müjde Geldi!" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. srpbyr

  özel sektörde öğretmenim,öğretmen olduğumu belirtecek her hangi bir belgem yok.haftalık ders program çizelgemimi göstereceğim.

 1. glsm25377176

  RT @uniakagrihanim: Dünyanın en kutsal vazifesini yapan tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun.! #24KasımÖğretmenlerGünü #24Kasım h…

 1. qbraaa3

  RT @erhinilknur: Öğretmenler yüksek puanlarla öğrencilerine kavuşacağı günü beklemekte #Dinkültürü3binİhl1000açık18bin @ziyaselcuk @tcmeb…

 1. esmaayamann

  2009 ilkokul öğretmenler günü resim yarışması 1. si esma nur yaman.

 1. mutluturk81

  RT @kozluhem67: Öğretmenler Günü Konserimizi kaçıranlar için... youtube kanalımızı inceleyiniz... https://t.co/2kVSfAbGGe

 1. kozluhem67

  Öğretmenler Günü Konserimizi kaçıranlar için... youtube kanalımızı inceleyiniz... https://t.co/2kVSfAbGGe

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5