Öğretmene Beklenen Müjde Geldi!

Haber sitelerinde yazıldı çizildi; bir maaş ikramiye, ek derse zam, özlük haklarında iyileştirme… Fakat yetkili kişilerin açıklamalarından sonra görüldü ki 24 Kasım Öğretmenler Günü‘ne dair ortaya atılan iddiaların hiçbiri doğru çıkmadı.

Öğretmenlere asıl beklenen “müjdeyi” Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik verdi.

“Tarihinde bir ilk”, “Bakan Çelik öğretmenleri unutmadı” denerek verilen müjde ise oldukça cazip görünüyor!

O Müjde Ne?

Devlet Tiyatroları’nın ülke çapındaki tüm oyunları 24 Kasım günü öğretmenlere ücretsiz olacak. Öğretmenler Devlet Tiyatroları’nın oyunlarına ait biletleri öğretmen kimliği ibraz ederek ücretsiz olarak alabilecek.

Çelik’in Armağanları Bitmek Bilmiyor

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik‘in öğretmenlere sürprizleri bununla da bitmiyor. 24 Kasım günü müzeler de öğretmenlere ücretsiz olacak.

Dileyen öğretmenler, yine kimlik kartını ibraz etmek suretiyle Bakanlığa bağlı müzelerden ücretsiz yararlanabilecek.

Bakanlığın Öğretmenler Günü Duyurusu

24 Kasım’da Türkiye Genelinde Sahnelenen Tüm Oyunlar ve Tüm Müzeler Öğretmenlere Ücretsiz Olacak

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik döneminde bir ilk gerçekleşiyor. Devlet Tiyatroları, Türkiye genelinde 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde eğitim emekçilerine ücretsiz “perde” diyecek. Öğretmenler bu haftadan itibaren kimlik ibraz ederek DT gişelerinden biletlerini alabilecek.

Önceki yıllarda gün dolayısıyla sadece Ankara’da tek bir sahnede tek bir temsil ücretsiz olarak gösteriliyordu. İlk kez bu yıl Devlet Tiyatrolarının Türkiye çapındaki tüm yerleşik sahnelerinde 24 Kasım günü oynanacak bütün oyunlar öğretmenlerine ve ailelerine ücretsiz olacak.

Bakanlığın Öğretmenler Günü armağanları bununla bitmiyor. 24 Kasım Pazar günü tüm öğretmenler müzelere ücretsiz girebilecekler.

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik döneminde kültürel ve sanatsal armağanlarla halkı tarih ve kültür konusunda bilinçlendirmek ve sanatı sevdirmek bir geleneğe dönüşüyor. Bakanlık daha önce de sosyal medya sayfaları aracılığıyla belirli günlerde ve etkinliklerde; festivallerinden bilet, “kültür seti”, “müzekart” ve “Piri Reis Seti” gibi armağanlar dağıtmıştı.

Anlamayana!

Öğretmenler hediye, zam, daha fazla müjde istemiyor.

Öğretmenler sadece meslek itibarının geri verilmesini istiyor ve diyor ki; “yeter artık, ellerinizi eğitimin üzerinden çekin, öğrenciler ve eğitim üzerinden siyaset yapmayın…”

1 thought on “Öğretmene Beklenen Müjde Geldi!

  1. özel sektörde öğretmenim,öğretmen olduğumu belirtecek her hangi bir belgem yok.haftalık ders program çizelgemimi göstereceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.