» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretmene Enkazdan Çıkma Şartı

A+  A- Öğretmene Enkazdan Çıkma Şartı

Van’daki depremzede öğretmenlerden yaralanan ve aile fertlerini kaybedenlere tayin hakkı verildi. Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan açıklamaya göre, “Van ilimizdeki depremde başta yaralanan öğretmenlerimiz olmak üzere, eşini veya çocuğunu depremde kaybetmiş olan öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda istedikleri illere atamaları gerçekleştirilmektedir.” denmekte.

Depremde yaralanan fakat hastanelere başvurmayan ya da kendi imkanları ile tedavi olan öğretmenler tayin hakkından nasıl yararlanabileceklerini merak ediyor.

Bakanlığın Van depremiyle ilgili almış olduğu önlemlerin ve çalışmaların anlatıldığı açıklama aşağıda verilmiştir.

Van ve Çevresinde Meydana Gelen Deprem Sonrası Alınan Ek Tedbirler

23 Ekim 2011‘de Van ve çevresinde meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki deprem önemli kayıp ve sıkıntılara yol açmışken, 9 Kasım 2011‘de yaşanan yeni depremle bölge halkı ve eğitim öğretim olumsuz etkilenmiştir.

Depremden hemen sonra alınan tedbirlere ilave olarak;

· Deprem bölgesindeki sınavlara hazırlanan 8. ve 12. sınıf öğrencilerinden korunmaya muhtaç duruma düşmüş öğrenciler ile kullanılamayacak derecede hasar gören pansiyonlardaki yatılı öğrencilerin diğer illerdeki pansiyonlu okullara yerleştirilmeleri için gerekli planlamalar yapılmıştır.

· Öğrencilerimizden öğrenim gördükleri okul türü, alan dalı dikkate alınarak üç il tercih etmeleri istenmiş ve tercihlerine göre yerleştirme işlemleri başlatılmıştır.

· Van ilinden diğer illere yerleştirilen öğrencilerimizin gittikleri illerde özel dershanelerde ücretsiz olarak sınavlara hazırlanabilmeleri için başta ÖZ-DE-BİR, TÖDER ve GÜVENDER yetkilileri ile yapılan görüşmeler sonucu gittikleri illerdeki üyesi olan dershanelerden ücretsiz yararlanmaları sağlanmıştır.

· Deprem sonrası Van ilimizdeki okullardan hangilerinde eğitim öğretim yapılabileceği konusunda referans depremleri esas alınarak aletsel bir inceleme yapılması için Orta Doğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Sakarya Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesinden konunun uzmanları çalışmalarına başlamıştır.

· Ayrıca Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile Van ilimizde meydana gelen artçı depremlerin devamı ile ilgili temaslar sürdürülmektedir.

· Van ilimizdeki depremde başta yaralanan öğretmenlerimiz olmak üzere, eşini veya çocuğunu depremde kaybetmiş olan öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda istedikleri illere atamaları gerçekleştirilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 30 Kasım 2011 tarihinde eklenmiştir. "Öğretmene Enkazdan Çıkma Şartı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. be_ri_van_

  RT @cemacikgozz: Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri @musaAkka #Piktes öğretmenleri Öğretmen Atamaları Kontenjan Talepleri Es Durum Tayin Ha…

 1. analjezikk

  Sayın Vekil, kimseye sesimi duyuramadığım şu zor zamanda bari siz beni duyun!!! Sağlıkçılar konusundaki hassasiyeti… https://t.co/k6AzseSc3y

 1. arslan_gisem

  @pulmonaryMD35 Van a tayin olursak ekip kuralım. 😊

 1. miyoves

  Bu dönemi Van’da değil İstanbul’da kapatmam + üstüne ağustosta tayin hakkımın gelmesi.... nasıl desem Rabbim kırlar… https://t.co/1WbT0056or

 1. Adobey5

  Biz eşimle 5 yıldır evliyiz 4 yılını ayrı geçirdik ben işim gereği 8 ay mersinde 4 ay vanda kalıyorum Bi Van Bi mer… https://t.co/zJlcje4cRS

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8