» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretmene Herşey Dahil Lojman

A+  A- Öğretmene Herşey Dahil Lojman

Öğretmenlerin en temel sorunu olan barınma sorununa çözüm olması amacıyla apart lojmanlar yapılacak. Lojmanlarda beyaz eşyadan mobilyaya, bir evde ihtiyaç duyulan bütün eşyalar bulunacak. Lojmanlar öğretmenlere dayalı döşeli olarak teslim edilecek.

Lojmanların güvenliği köy korucusu ve karakollarla sağlanacak. Proje ile kırsal bölgede görev yapacak öğretmenlerin barınma sorunu kalmayacağı belirtiliyor.

Şırnak Valiliği, 41 ayrı köyde 350 öğretmen lojmanı yapma kararı aldı.

Stüdyo daire şeklinde yapılacak apart lojmanlar, beyaz eşyadan mobilyaya kadar her türlü ihtiyaç malzemesiyle dayanıp döşenecek.

Maliye Bakanlığı ve Milli Piyango İdaresi‘nin desteğiyle yapılacak lojmanların yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. Proje için ayrılan bütçe ise 18 milyon TL.

LOJMANDAN KİMLER YARARLANACAK?

Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada, “5 yıldız lojman” olarak nitelendirilen daireler ile kırsal bölgede görev yapan hiçbir öğretmenin barınma sorunu yaşamayacağı belirtildi.

Lojmanlardan, köyde görevli öğretmenlerin yanı sıra mezra okullarında görevli öğretmenler de yararlanacak.

Apart daire şeklinde yapılacak lojmanlar, Şırnak’ın köylerinde görev yapan öğretmenlere dayalı döşeli bir şekilde tahsis edilecek.

Görev yerine gelecek olan öğretmenler herhangi bir ev eşyasına ihtiyaç duymadan sadece bavullarıyla gelip yerleşebilecek. İhaleler yapıldı. Apart lojmanların çoğu birinci dönem sonunda, kalanı ise eğitim yılı sonunda hazır duruma gelecek.

Diğer yandan söz konusu lojmanlar, güvenlik açısından köylerde bulunan karakollara yakın inşa edilecek. Lojmanların güvenliği için köy halkı ve korucuların da görev alacağı belirtiliyor. -ntvmsnbc

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 11 Ekim 2011 tarihinde eklenmiştir. "Öğretmene Herşey Dahil Lojman" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. BirGun_Gazetesi

  Tepecik Yatılı Bölge Ortaokulu’nda bulunan 2 blok lojman, erkek Kuran kursuna çevrilecek: Dinci yapılar, eğitim öğr… https://t.co/3dsHkItA0F

 1. seyluz

  Yılmaz Özdil’in bir yazısı vardı pek çoğunuz okumuştur “Lojman”. Tekrar okumanızı tavsiye ederim. Ateş düştüğü yeri… https://t.co/Ibk9TbE55H

 1. dobreva_jivka

  @RamazanAliCeyl2 Merhaba. idlib de Hain Saldiri Askerimiz Sehit Oldu . Allah Rahmet Eylesin Mekanlari Cennet Olsu… https://t.co/xLfe4WJbUq

 1. LizSelvi

  buldurabilmek karşı gelim yazıcı cihazı lojman

 1. AyaKork92654674

  tebeşirsiz cankurtaran kulübesi lojman

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5