» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretmene Rotasyon Yok Açıklaması

A+  A- Öğretmene Rotasyon Yok Açıklaması

Öğretmene rotasyon yok açıklaması sitemizde! İnternet sitelerinde yer alan öğretmene rotasyon haberlerine itibar edilmemesi, bu haberlerin “şu an için” doğru olmadığı belirtildi.

Ömer DİNÇER, rotasyon konusunda şu an itibariyle bir çalışmalarının olmadığını açıkladı. Ömer DİNÇER, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK’u arayarak rotasyonla ilgili iddialara yanıt verdi.

Türk Eğitim Sen’in açıklaması aşağıda verilmiştir.

“Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER 08 Ekim 2011 tarihinde saat 20:40’da Genel Başkanımız İsmail KONCUK’u arayarak, rotasyon konusunda şu an itibariyle bir çalışmalarının olmadığını söyledi. İnternet sitelerinde yayınlanan haberlere itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı.

Genel Başkan Koncuk, bu haber sadece internet sitelerinde yok, Müsteşarınız Emin ZARARSIZ’da benzeri ifadeleri kullandı, bu ifadeler rotasyon olacağını ima eden ifadelerdi, dedi. Rotasyon olup olmayacağını da Sayın DİNÇER’e soran Genel Başkan Koncuk, şuanda böyle bir çalışmamız yok, ilerde düşünürsek sizlerin görüşlerine mutlaka başvuracağız, cevabını aldı.

Genel Başkan Koncuk, öğretmenlere rotasyon uygulamasının hiç düşünülmemesi gerektiğini, bunun çok ciddi sıkıntılara sebep olacağını söyledi. Bu sözler üzerine Sayın Bakan, görüşlerinizi almak istediğimizde bu karşı görüşlerinizi bize bildirin, dedi.

Sayın Bakanın açıklamalarından anlaşılması gereken, şuan itibariyle rotasyona dair net bir çalışmanın olmadığıdır, ancak bu durum ilerde rotasyon olmayacağı anlamına da gelmemektedir.

Türk Eğitim Sen bu konuda en baştan hassasiyet göstererek kamuoyu yaratmış ve şuan itibariyle rotasyon çalışmaları, varsa bile durdurulmuştur. Bundan sonraki süreçte öğretmene rotasyon olmaması için her türlü gayretin içinde olacağız.

Milli Eğitim Bakanımız Ömer DİNÇER’e de, Genel Başkanımız İsmail KONCUK’u arayarak, doğru bilgileri verdiği için teşekkür ediyor, Sayın Bakandan, bir defa daha, rotasyon konusunu tamamen rafa kaldırmasını talep ediyoruz.”

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 9 Ekim 2011 tarihinde eklenmiştir. "Öğretmene Rotasyon Yok Açıklaması" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. Hikmet tekin

  Yenilik adına;
  80 yıllarda ülke bölgelere ayrılarak rotasyona tabi tutulan öğretmenler ve verim alınamadığı ve kaos ortamı oluşturduğu için kaldırılan bu bunun yerine zorunlu hizmet uygulamasına dönülmüştür. Bu uygulama yeni bir sistemmiş ve eğitime dinamik kazandıracakmış gibi sunulması ve geçmişteki uygulamalara bakılmadan ders alınmadan ben yaparım olur mantığı ve inadı eğitime hiçbir şey katmayacağı gibi onlarca sorunu yüzlerce artırılmasına neden olan bir çıkmaza sürükleyeceği açık ve nettir.
  Şimdi soruyorum:
  Uygulamanın ekonomik, sosyal, psikolojik, insani derinliği hesap edilmiş midir?
  Uygulamanın benzeri gelişmiş ya da gelişmekte olan herhangi bir ülkede uygulanıyor mu? Uygulanmış mıdır?
  Uygulama kapsamında kaç aile yer değiştirecektir?
  Uygulama ile ülke ekonomisine ne kadar yük gelecektir?
  Ailelerin eğitim gören çocuklarının psikolojileri düşünülmüş müdür?
  Devlet uygulamalarındaki tutarlılığa güvenerek başlarını sokacakları bir ev almak için kredi borcu yapan kaç aile vardır?
  Eşlerden biri öğretmen diğeri hemşire ,öğretmen,doktor ,imam ,polis,hakim,kaymakam olanların tamamının tayinlerini adil bir şekilde eşlerinin yanına yapabilecek misiniz ?
  Zorunlu hizmetini yapan diğer kamu çalışanları gibi MEB çalışanlarına görev tazminatı vermeyi düşünüyor musunuz?
  Eğitimci yaşını gençleştirmek gibi bir amacınız varsa bunu 65 yaş emekliliği daha az bir süreye indirerek çözebileceğinizi düşündünüz mü?
  Yıllarca köylerde çalşıp ilçe ve il merkezine gelen veya zorunlu hizmetini yapan öğretmenlerin bu uygulamayla hakları ne derece korunacaktır?
  Uygulama gerçekleştikten sonra zorunlu olarak yer değiştirenler sizden sonra gelecek bir başka bakanın farklı bir uygulaması ile mağdur edilecekler midir? Hatırlatmak isterim uzman öğretmen baş öğretmen uygulamaları ne oldu ?

 2. ibrahim

  Müdürleri İL İÇİNDE,müdür muavinlerini İL İÇİNDErotasyona tabi tuttular. Öğretmenleri niye İL DIŞINA rotasyona göndermeye çalışıyorlar.Öğretmenler kölemidir? esirmidir? yoksa bu vatanın evladı değilmidirler?Hani siz adaleti uyguluyacaktınız? bumudur sizin adaletiniz?Bu haksız adaletsiz tutumunuz Avrupa insan hakları mahkemelerince suratınıza şamar gibi vurulur. Milyarlarca lira tazminat ödersiniz .AKILI OLUN.Bunu sakın yapmayın.Bunun yerine Emekli ikramiyesini Artırıp Emeklilerin durumunu düzeltin.En düşük ikramiyeyi öğretmenler almaktadır.Bir subay öğretmenin 3-4 katı emekli ikramiyesi almaktadır.EL İNSAF(buyazıyı okuyanlar lütfen bunu tüm öğretmenlere duyurun)

 1. brahimKarasaka6

  @FBCengo Bu kadroya morinho gelse boş.sag açık yok.sol acik yok.solbek yok iyi stoper yok.kaleci yok.rotasyon golcü… https://t.co/5VRYe4q5bs

 1. ooksuz89

  @KenanDanismaz61 Freni patlamış kamyon misali rotasyon falan yok faydasıda yok hatırlayın 2011 Beşiktaş kupa maçını !

 1. GovercinEsra

  @Fenerbahce @metinsipahioglu @cangebetas @sevilbecan @ErolBilecik @ozanktarman @AlperPirsen @mkd1907 Fenerbahçe'nin… https://t.co/4AgedcjxdB

 1. sucedido1

  @dr_aliari @sporx Kardeşim sen inanıyor musun 11de 10 yapacağına ? Sol beksisiz stopersiz kanatsız bir takım ki rot… https://t.co/XkFx21Yph7

 1. emreserinn1

  @mayduman @GSHaberleriTR Pardon da daha kim oynayacak bir westerman birde nunnaly yok bu nasıl rotasyon onlarda yabancı kuralına takılmıştır

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6