» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretmenevi Aidatı Kaldırıldı

A+  A- Öğretmenevi Aidatı Kaldırıldı

Eğitim Bir Sen Kurum İdari Kurulu‘nda öğretmenevi aidatı sorununa çözüm getirdi. Öğretmenevi üye aidatı uygulaması kaldırılarak tüm eğitim çalışanlarının öğretmenevi üyesi olarak kabul edilmesi Bakanlık tarafından kabul edildi.

Öğretmenlerin bunca önemli sorunu varken, zam ve toplusözleşme konusunda hâlâ bir sonuç elde edilememişken, atanamayan yüzbinlerce öğretmen atanmayı beklerken Eğitim Bir Sen‘in öğretmenevi aidatlarını gündeme getirmesi ve bunu önemli bir olaymış gibi sunması sosyal medyada ve eğitim çevrelerinde tepkiyle karşılandı.

Sosyal medyada öğretmenler “tek derdimiz buydu, teşekkürler sendika”, “atanamamamın en önemli sebebi ortadan kalkmış, artık aidat ödenmeyecekmiş”, “Van’da öğretmenevi mi kaldı aidat ödeyecek?” cümleleriyle tepkilerini dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ise konuyla ilgili genelgeyi imzalayarak valiliklere gönderdi. Genelgede; kurumlarda ücretlerin belirlenmesinde, her yıl Maliye Bakanlığınca Ocak ayı içerisinde yayımlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ hükümlerine göre hareket edileceği belirtilerek, “Buna göre, kamu sosyal tesislerinden yararlandırılmayla ilgili Başbakanlık Genelgeleri ve Bakanlığımızla diğer kurumlar arasında yapılan protokol hükümleri saklı kalmak şartıyla; üye aidatı uygulaması kaldırılarak, tüm eğitim çalışanları ve yakınları, diğer kamu kurum-kuruluşları personeli ve bunların dışındakiler için olmak üzere üç ayrı tarife uygulanacaktır” denildi.

Buna göre, artık öğretmenevlerine üye olmak isteyen öğretmenler her yıl aidat ödemeyecek.

Daha önce öğretmenlere uygulanan indirimli tarifeden yararlanamayan diğer eğitim çalışanları da bu düzenlemeyle öğretmenevlerinden indirimli olarak faydalanabilecek.

Yapılan son düzenlemeyle birlikte artık hiçbir eğitim çalışanından öğretmenevi aidatı alınmayacak.

Bu haber GÜNCEL, SENDİKA kategorisi altında 12 Ocak 2012 tarihinde eklenmiştir. "Öğretmenevi Aidatı Kaldırıldı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. yeldagokcan

    Muğla’mızda yaşayan hemşerilerimize ve ilimize gelen misafirlerimize hizmet veren Muğla Menteşe Öğretmenevi ve Akşa… https://t.co/bXBsZPTT34

  1. emeksoyler

    RT @yeldagokcan: Muğla’mızda yaşayan hemşerilerimize ve ilimize gelen misafirlerimize hizmet veren Muğla Menteşe Öğretmenevi ve Akşam Sanat…

  1. AytacOzdemirr

    RT @ekrembakirtas: Beylikdüzü Eğitim-Bir-Sen olarak, Yaşar Acar Fen Lisesi Müdürü Aytaç Özdemir ve Beylikdüzü Atatürk Öğretmenevi Müdürü İ…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5