» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretmeni Belediye Başkanı İşe Alacak

A+  A- Öğretmeni Belediye Başkanı İşe Alacak

Öğretmeni belediye başkanının işe alması planlanıyor. Hükümetin oluşturduğu 5 kişilik “Yerel Yönetimler Çalışma Komisyonu” tarafından hazırlanan raporda yerel yönetimlerle ilgili çeşitli öneriler var.

Hükümetin oluşturduğu komisyonun raporunda yerel yönetimlerle ilgili bir çok düzenleme göze çarpıyor.

Bunlardan en önemlisi ise öğretmenleri belediyenin istihdam etmesine yönelik olarak planlanan düzenlemeler.

Zaman zaman gündeme getirilen fakat altyapısı oluşturulmadığı için uygulamaya konulamayan “öğretmeni belediye başkanı işe alsın” önerisi önümüzdeki günlerde ciddi şekilde tartışılacağa benziyor.

ÖĞRETMENİ BELEDİYE BAŞKANI İŞE ALACAK

Rapora göre eğitim politikaları ve öğretmenler yine Milli Eğitim bakanlığı tarafından belirlenecek. öğretmenlerin maaşları merkezi bütçeden gönderilecek.

İşe alma kriterlerine göre belirlenerek listeye konulan öğretmenlerin yine bakanlığın belirleyeceği yöntem ve şartlar ile yerel yönetimlerce işe alınması planlanıyor.

Bu yöntemin ülkedeki öğretmen açığı ve tayin problemini çözeceği iddia edilse de belediyelerin siyasi kurumlar olduğu, bu durumda bazı öğretmenlerin kayırılabileceği, bazı öğretmenlerin ise işe alınmayabileceği akıllara gelmekte.

Sık sık memurların devletin sırtında bir yük olduğunu ve özellikle öğretmenlerin çalışmadığını belirten hükümetin planladığı yeni uygulamanın öğretmenler tarafından ciddi tepki göreceği düşünülüyor.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 8 Ağustos 2012 tarihinde eklenmiştir. "Öğretmeni Belediye Başkanı İşe Alacak" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7