» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretmenler Günü Hediyesi Şiddet Oldu

A+  A- Öğretmenler Günü Hediyesi Şiddet Oldu

Eğitim Sen‘in çağrısıyla ve çeşitli taleplerle bir araya gelen eğitim emekçilerine polis müdahalede bulundu. Polisin gazlı ve tazyikli suyla müdahalesi sırasında yaralananlar oldu.

Eğitim Sen’in “Meslek onurumuza, geleceğimize ve haklarımıza sahip çıkmak için” sloganıyla yaptığı miting için binlerce eğitim emekçisi, 15 Şubat 1969′da TÖS’ün Büyük Eğitim Yürüyüşü’nü başlattığı Tandoğan Meydanı’nda bir araya geldi.

Yaklaşık 10 bin eğitimcinin yürüyüşe geçmesiyle birlikte polis dağılın uyarısı yaptı. Eğitim Sen’in Milli Eğitim Bakanlığı’na yürümesi polis barikatıyla engelledi.

Eğitim Sen yetkililerinin basın açıklaması yapıp olaysız dağılacağız açıklamasına rağmen polis TOMA ve gaz bombalarıyla müdahaleye başladı. Bir çok eğitimcinin yaralandığı müdahalede başına gaz bombası kapsülü çarpan bir kadın öğretmenin de acilen hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Eğitim Sen Konya Şube Başkanı Cebrail Bektaş‘ın polis müdahalesi sonucu ayağı kırıldığı öğrenildi.

Polisin çok miktarda kullandığı gaz bombası Kızılay Meydanı’nı nefes alınamaz hale getirdi. Müdahaleler sırasında,vatandaşların ve haftasonu olması dolayısıyla dolu olan dershanelerdeki öğrencilerin de gazdan etkilendiği görüldü.

Başbakan Öğretmen Kutsaldır Derken…

Müdahale sırasında konuşan Başbakan Erdoğan, “Fedekar, cefakar öğretmenlerimize şükranlarımızı bir kez daha ifade edeceğiz. Bu tabii bir sembol, öğretmenlerimiz senede bir gün hatırlanacak varlıklarımız değildir. Sadece üç kişinin elini öpeceksiniz derim. Bir annenizin, iki babanızın, üç öğretmeninizin, hocanızın. Başka kimsenin elini öpmeyin. Çünkü onlar eli öpülesidir. Olaya böyle bakmamız lazım” açıklaması yapmaktaydı.

Müdahale sosyal medyada öğretmenler günü hediyesi mi yorumlarına neden oldu.

#EğitimEmekçileriDireniyor etiketi Türkiye gündeminde…

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 23 Kasım 2013 tarihinde eklenmiştir. "Öğretmenler Günü Hediyesi Şiddet Oldu" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
9