Öğretmenler İleri Demokrasi İstiyor

Bilindiği gibi MEB, 2011 KPSS branş bazında başarı sıralamalarını henüz açıklamadı. Öğretmen adayları puanlarını ve genel başarı sıralamalarını öğrenebilse de genel başarı sıralaması öğretmen adayları için çok bir şey ifade etmiyor.

Öğretmen adayları branş bazındaki başarı sıralamalarını açıklamadığı için Milli Eğitim Bakanlığı‘na tepkili. Sosyal medyada gündemden düşmeyen bu konu geleceğin öğretmenlerinin uykusunu kaçırmaya devam ediyor.

Daha önceki yıllarda da sıralamaları açıklamayan fakat sıralamaların bazı kurumlara verildiği ortaya çıkınca konuyla ilgili açıklama yapmak zorunda kalan MEB, 2011 KPSS branş sıralamalarını bu yıl da açıklamayacak görünüyor.

Konuyla ilgili olarak mağdur öğretmen adaylarının sitemize gönderdiği e-postayı yorumsuz yayımlıyoruz.

Bizler atama bekleyen öğretmenleriz. Puanlarımız açıklanmış, ancak kendi branşımızda kaçıncı sırada olduğumuzu göremiyoruz. Branş bazında sıralama bazı yıllarda yayınlanıp, bazı yıllarda yayınlanmamaktadır. Önümüzdeki haftalarda atamalar yapılacak olmasına rağmen hala branş bazında sıralamalar yayınlanmamıştır.

Şeffaf ve adaletli bir atama için branş sıralaması mutlaka verilmelidir. Bazı bölümler birden fazla tercih yapabilmektedir. Ancak sırf bu branş bazında sıralamalar yayınlanmadığı için ölü tercih yapabiliriz. Neden branş sıralamaları açıklanmıyor.

Branşımızda kaçıncı sırada olduğumuzu görmek hakkımız değil mi? Cevap istiyoruz!

Lütfen sesimizi duyun!

Çünkü branş bazında sıralama hakkımızdır ve bizim için hayati önem taşıyor.

Ayrıca açıklanmamasının sebebi nedir? Neden branş bazındaki sıramız bizden esirgeniyor?

Nerede ileri demokrasi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.