» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretmenler İleri Demokrasi İstiyor

A+  A- Öğretmenler İleri Demokrasi İstiyor

Bilindiği gibi MEB, 2011 KPSS branş bazında başarı sıralamalarını henüz açıklamadı. Öğretmen adayları puanlarını ve genel başarı sıralamalarını öğrenebilse de genel başarı sıralaması öğretmen adayları için çok bir şey ifade etmiyor.

Öğretmen adayları branş bazındaki başarı sıralamalarını açıklamadığı için Milli Eğitim Bakanlığı‘na tepkili. Sosyal medyada gündemden düşmeyen bu konu geleceğin öğretmenlerinin uykusunu kaçırmaya devam ediyor.

Daha önceki yıllarda da sıralamaları açıklamayan fakat sıralamaların bazı kurumlara verildiği ortaya çıkınca konuyla ilgili açıklama yapmak zorunda kalan MEB, 2011 KPSS branş sıralamalarını bu yıl da açıklamayacak görünüyor.

Konuyla ilgili olarak mağdur öğretmen adaylarının sitemize gönderdiği e-postayı yorumsuz yayımlıyoruz.

Bizler atama bekleyen öğretmenleriz. Puanlarımız açıklanmış, ancak kendi branşımızda kaçıncı sırada olduğumuzu göremiyoruz. Branş bazında sıralama bazı yıllarda yayınlanıp, bazı yıllarda yayınlanmamaktadır. Önümüzdeki haftalarda atamalar yapılacak olmasına rağmen hala branş bazında sıralamalar yayınlanmamıştır.

Şeffaf ve adaletli bir atama için branş sıralaması mutlaka verilmelidir. Bazı bölümler birden fazla tercih yapabilmektedir. Ancak sırf bu branş bazında sıralamalar yayınlanmadığı için ölü tercih yapabiliriz. Neden branş sıralamaları açıklanmıyor.

Branşımızda kaçıncı sırada olduğumuzu görmek hakkımız değil mi? Cevap istiyoruz!

Lütfen sesimizi duyun!

Çünkü branş bazında sıralama hakkımızdır ve bizim için hayati önem taşıyor.

Ayrıca açıklanmamasının sebebi nedir? Neden branş bazındaki sıramız bizden esirgeniyor?

Nerede ileri demokrasi!

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 3 Ağustos 2011 tarihinde eklenmiştir. "Öğretmenler İleri Demokrasi İstiyor" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6