Öğretmenler İsyan Etti

Suriye’nin kuzeyinde yaşanan çatışmalardan etkilenen Ceylanpınar‘da öğretmenler bir açıklama yaparak, “böyle bir psikolojiyle hiç kimseye eğitim veremezsiniz” dedi.

Sınırda yaşanan çatışmalar nedeniyle Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde eğitim faaliyetlerinin aksamasına karşı sendika temsilcileri ortak açıklama yaptı.

Eğitim Bir-Sen, Eğitim-Sen ve Türk Eğitim-Sen üyesi öğretmenler yaptığı açıklamada, seken mermiler nedeniyle ilçede 5 kişinin hayatını kaybettiğini, çatışmaların şiddetlenmesi sebebiyle eğitime 2 gün ara verildiğini, öğrenci ve öğretmenlerin psikolojilerinin bozulduğunu belirtti.

Açıklamada, “Yanı başımızda savaşın oluşturduğu dehşet ve güvensizlikten dolayı geceleri uyuyamamaktayız. Sınır ötesinde, ne zaman silah sesleri şiddetlenmişse o gün Ceylanpınar’da ya birilerinin evi yıkılmış ya birileri yaralanmış ya da öldürülmüştür. Ve bizler elimiz kolumuz bağlı olarak bu korkunç kabusu iliklerimize kadar hissetmekteyiz. Avazımız olduğunca bağırmak, isyan etmek istiyoruz. Ama çaresizlik, ellerimizi adeta kelepçeliyor, ağzımızı bantlıyor ve kapatıyor, çığlıklarımızı boğuyor. Bu şartlarda, böyle bir psikolojiyle hiç kimseye eğitim veremezsiniz” denildi. -soL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.