» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretmenler Seçim Projesi Oldu

A+  A- Öğretmenler Seçim Projesi Oldu

Sadece öğretmenler gününde hatırlanan, adı daha çok olumsuzluklarla anılan öğretmenler bu kez de seçim projesi olarak gündeme geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül öğretmenlere müjde gibi bir proje açıkladı.

‘Öğretmenler ve okullar önceliğimizdir’

Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül projelerini açıkladı. Açıklanan projeler arasında eğitimcileri ilgilendirenler de vardı.

Sarıgül belediye başkanı olması durumunda öğretmenlere ücretsiz ulaşım vaadinde bulundu. Ayrıca öğretmenlerin konut edinebilmesi için bazı çalışmalarının olacağını, okullar konusunda da ciddi çalışmalar yürüteceğini açıkladı.

Mustafa Sarıgül, “Ulaşımdan bütün öğretmenler Büyükşehir belediyesinden ücretsiz olarak yararlanacaklar. Sembolik rakamlarla konutlarını yapacağım. Anahtarlarını ve tapularını öğretmen arkadaşlarıma vereceğim. Trafiği çözen ve okulları model yapan bir belediye başkanı olarak anılacak Sarıgül.” dedi.

Eğitimciler şimdi diğer adayların da öğretmenlerle ve eğitimle ilgili projelerini açıklamalarını bekliyor.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 9 Mart 2014 tarihinde eklenmiştir. "Öğretmenler Seçim Projesi Oldu" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. öğremen

    Sınıf ayrımcılıgına karsıyız ama şu da bir gerçek polislere yapılan ayrıcalık hiç bir meslek grubuna yapılmadı.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
2