» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretmenlerden ‘Eşekli’ Protesto

A+  A- Öğretmenlerden ‘Eşekli’ Protesto

Mersin’de 2010 KPSS Kopya Mağdurları Platformu, eşekli eylem yaparak haklarının verilmesini ve öğretmen adaylarının atanmasını talep etti. 20 kişilik grup eylem yapmak için Atatürk Caddesi’nde bir araya geldi.

Eylemciler, seslerini duyurabilmek için bir kamyonetle eylem alanına bir eşek getirdi. Eşeğin boynuna temsili diploma, sırtına da kendi yaptıkları ve içinde KPSS kitapçılarının bulunduğu heybeyi takarken, ’30 bin ek alım, hemen şimdi’, ‘Çal, çırp, atan hesapsa yok soran’, ‘Mart’ta 30 bin öğretmen alımı istiyoruz’, ‘Haksızlığa, adaletsizliğe susmadık, susmayacağız’, ‘Hırsızlar sorguya, öğretmenler okula’, ‘Sızdır’ yaz ÖSYM’ye gönder sorular cebine gelsin’ şeklinde dövizler taşıdı. Atanamayan öğretmenler adına konuşan Kaysel Ergül, aylardır seslerini duyurmaya çalıştıklarını belirterek, “Sayın Nimet Çubukçu, konuyu Bakanlar Kurulu’na götüreceğini söylemişti. Biz buradan şunu net bir şekilde ifade etmek istiyoruz, bu mağduriyeti artık bitirin. Okulları, eğitimi artık hırsız öğretmenlere teslim etmeyin. Biz atama bekleyen öğretmenler olarak sorunumuza biran önce çözüm bulunarak atamalarımızın yapılmasını bekliyoruz” dedi.

Ailelerin de destek verdiği eylem olaysız son bulurken eşek getirildiği araçla geri götürüldü.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 14 Mart 2011 tarihinde eklenmiştir. "Öğretmenlerden ‘Eşekli’ Protesto" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
2