» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Öğretmenlerden Tayin Protestosu (Video)

A+  A- Öğretmenlerden Tayin Protestosu (Video)

Türk Eğitim-Sen ve çeşitli nedenlerle yer değişikliği yapamayan öğretmenler il emri ve diğer sorunları için Ankara’da bakanlık önünde eylemdeydi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in bakanlık uygulamalarını beğenmediklerini belirterek, önceki bakanları aradıklarını ifade etti.

Türk Eğitim-Sen üyeleri, Milli Eğitim Bakanlığı önünde; “eş durumu, sağlık, öğrenim özrü, il içi ve il değiştirme mağdurları” için eylem düzenledi. Ellerinde dövizler taşıyan grup üyeleri, Bakan Dinçer aleyhine slogan da attı.

Bakan Dinçer’in çocukları ailelerinden ayırdığını ifade eden Koncuk, Başbakan Erdoğan’a seslenerek, “O kadar çocuğunuz var birinden vazgeçebilir misiniz?” diye sordu.

Siyasi ya da ideolojik olarak toplanmadıklarını sadece mağduriyetlerinin giderilmesini istediklerini belirten Koncuk, “Biz de öğretmen açılımı istiyoruz” dedi.

Bakan Dinçer’in “Norm kadro fazlası olmayacağı yönündeki açıklamasına rağmen binlerce öğretmenin 4 4 4 eğitim sistemi dolayısıyla açığa çıktığını” belirten Koncuk, Bakan Dinçer’in doğruyu söylemediğini öne sürdü.

Koncuk ayrıca eşi özel sektörde çalışan eğitimcilere tayin hakkı verilmeyeceği yönündeki açıklamaları da eleştirerek, “Onlar bu ülkeye vergi vermiyorlar mı, hizmet üretmiyorlar mı?” diye sordu.

Koncuk, Van depremi sonrasında tayin isteyen eğitimi çalışanlarına Bakan Dinçer’in “olur vermemesine” karşın Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın tayin isteyen sağlıkçılara “olur verdiğini” anımsatarak “O da bakan, Bu da bakan, farkı görün” dedi.

Bir süre bakanlık önünde slogan atmayı sürdüren grup daha sonra olaysız şekilde dağıldı. -cumhuriyet

Bu haber GÜNCEL, SENDİKA kategorisi altında 27 Ağustos 2012 tarihinde eklenmiştir. "Öğretmenlerden Tayin Protestosu (Video)" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6